reklama

Eto'o nechce zpět k reprezentaci. Prý tam vládne amatérismus

Samuel Eto´o ještě v dresu Interu Milán. Nyní už obléká barvy klubu Anži Machačkala Samuel Eto´o ještě v dresu Interu Milán. Nyní už obléká barvy klubu Anži Machačkala autor: Reuters
Útočník Samuel Eto'o se odmítl kvůli amatérismu kolem týmu vrátit do kamerunské reprezentace.

Yaoundé - Útočník Samuel Eto'o se odmítl vrátit do kamerunské reprezentace.

Jednatřicetiletému fotbalistovi z klubu Anži Machačkala sice skončil osmiměsíční trest a mohl se do národního týmu vrátit, bývalá hvězda Barcelony ale kvůli "amatérismu a špatné práci" vedení možnost zavrhla.

Eto'o nehrál za národní mužstvo od loňského listopadu, kdy byl potrestán za zorganizování stávky hráčů kvůli nevyplaceným bonusům. Reprezentace kvůli bojkotu musela zrušit přípravný zápas v Alžírsku.

Do případu se poté vložila i kamerunská vláda, které se vysoký distanc nelíbil.

Dokud nepřijde změna, nevrátí se

"Je mi to líto, ale rozhodl jsem se nehrát za národní tým, dokud se nevyřeší problémy, na které jsem poukazoval jako kapitán," napsal čtyřnásobný nejlepší fotbalista Afriky v otevřeném dopise Kamerunské fotbalové federaci.

"Prostředí týmu je plné amatérismu a špatně vedené. Tamní podmínky neodpovídají požadavkům sportu na vrcholové úrovni," dodal Eto'o, který v reprezentačním dresu odehrál přes sto zápasů.

Kamerun čeká důležité poslední kolo kvalifikace mistrovství Afriky s Kapverdami. První zápas se hraje 8. září, odveta v Yaoundé je na programu v polovině října.

Vítěz si zajistí místo na šampionátu, který v roce 2013 hostí Jihoafrická republika.

reklama