reklama

Eto'o zůstává v Anglii, dohodl se na angažmá v Evertonu

Samuel Eto´o bude oblékat modrý dres Evertonu. Samuel Eto´o bude oblékat modrý dres Evertonu. autor: Reuters
amerunský útočník Samuel Eto'o zůstává po odchodu z Chelsea v Premier League poté, co se dohodl na dvouleté smlouvě s Evertonem.

Liverpool - Kamerunský útočník Samuel Eto'o zůstává po odchodu z Chelsea v Premier League poté, co se dohodl na dvouleté smlouvě s Evertonem.

Třiatřicetiletý fotbalista si může odbýt premiéru v novém působišti v sobotu pikantním duelem se svým předchozím zaměstnavatelem.

"Udělalo na mě dojem, jakou má stále chuť do fotbalu," prohlásil trenér Evertonu Roberto Martinez. "Jako někdo, kdo už dosáhl téměř všeho, má stále stejnou touhu, jako když v patnácti odešel do Španělska a ukázal, co dovede," dodal kouč pátého týmu uplynulé sezony Premier League na adresu čtyřnásobného nejlepšího afrického fotbalisty.

Eto'o přišel do Chelsea vloni po angažmá v Anži Machačkala a za londýnský klub dal v 35 zápasech 12 gólů. Předtím oblékal dres Mallorky, Barcelony a Interu Milán.

V národním týmu odehrál 115 utkání, v nichž si připsal 56 branek. Trenér Volker Finke ho ale nezařadil do aktuálního výběru pro kvalifikaci mistrovství Afriky a dnes přišel Eto'o i o kapitánskou pásku.

reklama