reklama

Euro bude karneval, slibují Poláci. A zvou Čechy na pivo

Podpora ze strany fanoušků bude na Euru pro české fotbalisty hodně důležitá Podpora ze strany fanoušků bude na Euru pro české fotbalisty hodně důležitá autor: Sport
Pro Poláky je pořadatelství Eura velkou událostí. Česká reprezentace patří mezi jejich oblíbence.

Wroclaw - Češi, na Euru vám budeme fandit, pokud zrovna nebudete soupeřit s námi! To je vzkaz polských fanoušků směrem k jižním sousedům.

Mezi obyvateli Wroclawi a vlastně celého Polska patří česká reprezentace mezi ty nejoblíbenější. Možná je to zapřičiněno také faktem, že právě v centru dolního Slezska odehrají svěřenci trenéra Bílka všechny tři zápasy základní skupiny a pro město znamená blížící se invaze českých fanoušků vidinu zajímavých zisků.

Toto podezření však vyvrací skupina turistů z Varšavy, která není místní. Přijela do Wroclawi na víkend. "Pokud vypadneme, budou našimi favority právě Češi," přiznávají. "Bude záležet taky na vývoji ve skupině a postavení obou týmů v tabulce, ale jste našimi oblíbenci," poznamenává jejich kamarád.

Pokecáme, popijeme, zapaříme

"Vy Češi jste dobrým národem. Máte podobný jazyk, takže se domluvíme česky i polsky," vyzdvihuje relativně snadnou komunikaci příznivec wroclawského klubu WKS Slask, který je čerstvým polským mistrem.

Jelikož se ve městě po celou dobu konání základní skupiny chystá pestrý program včetně obrovské fanzony pro třicet tisíc lidí, věří Wroclawští, že právě čeští fanoušci pomohou z této akce vytvořit obrovský karneval.

"Máte to k nám blízko, proto doufáme, že vás přijede hodně. Snad zůstanete i po zápase. Na Rynku se hezky pobavíme a vypijeme plno piva," zve Čechy zhruba pětačtyřicetiletý Lukasz.

Problémy s chuligány nebudou

Poláci slibují přátelskou atmosféru, kterou by neměli narušit ani problémoví rowdies. "Chuligánů se nikdo bát nemusí, ani místní hoši nebudou dělat problémy," ujišťuje skupinka dlouholetých místních fanoušků.

Češi se s Poláky utkají až ve třetím zápase, kdy už může být o účastnících play off rozhodnuto. Právě scénář, podle něhož postoupí Poláci i Češi, je v místě konání posledního duelu oblíben. "To by bylo super. A vzájemné utkání ať skončí 1:1," přeje si další fotbalový nadšenec Bartosz.

reklama