reklama

Euro bylo úspěšné. Jak to? Češi potěšili sázkaře

Kdyby ale Češi postoupili, sázkaři by se radovali mnohem více Kdyby ale Češi postoupili, sázkaři by se radovali mnohem více autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Sázkaři byli na Euru úspěšnější než obvykle

Praha - Mistrovství Evropy ve fotbale skončilo. Radost z toho mohou mít sázkové kanceláře, které při podobných akcích sice zažívají nápor klientů, ale dost často se stává, že na závěrečných turnajích jim nestoupnou zisky.

Stačí k tomu jediný, celkem prostý důvod. Většinou totiž vyhrávají favorité a na rozdíl od dlouhodobých soutěží nedochází k mnoha překvapivým výsledkům. Takový byl i šampionát, jenž pořádaly dvě země: Rakousko a Švýcarsko.

Na Euro se nesázelo málo, ale mistrovství světa z před dvěma roky překonáno nebylo. Celkem lidé u českých společností prosázeli necelou miliardu korun, z toho u Tipsportu zhruba 315 milionů a u Fortuny 250 milionů.

Tržby sázkových kanceláří však byly minimální, u Tipsportu se podobná částka lidem vrátila, Fortuna získala šest procent.

Sázkaři odhadovali průběh turnaje správně, snad jen dva zápasy dopadly tak, jak je tipoval málokdo. Jednalo se o dvě utkání základní skupiny. Nejprve překvapila remíza Itálie s Rumunskem, která mistry světa málem poslala domů a potom šokoval duel Česka s Tureckem.

Čtěte také: Bookmakeři mají jasno. Česko duel s Tureckem zvládne

Úspěšná sázka na Němce: 1 milion korun

"Přesto se ale na českém týmu celkově vyhrálo. Hodně lidí totiž mělo vsazeno na jeho vítězství nad Švýcarskem a následně naopak na jeho porážku s Portugalskem," vysvětlil pro Aktuálně.cz mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Velká sportovní událost se objevovala téměř na každém tiketu, celkem jich u české jedničky napočítali přes šest milionů. Jen pro zajímavost, tikety by pokryly 930 kilometrů, tedy zhruba cestu mezi pořadatelskými městy Vídní a Ženevou.

Opravdové drama musel zažívat sázkař z Brna, jenž si podle společnosti Fortuna vsadil na semifinále Německo - Turecko. Částka zní skoro neuvěřitelně, na vítězství týmu Joachima Löwa vložil celý jeden milion korun. Uspěl a získal 1,45 milionu.

Stačí si vzpomenout, jaký měl zápas průběh. Překvapení od Bosporu se ujalo vedení, před koncem znovu vyrovnalo. Nakonec Němce stejně jako odvážného tipéra zachránil Phillip Lahm v 92. minutě! Aby toho nebylo málo, televizní přenos měl tehdy výpadky a konec utkání viděl málokdo.

Čtěte více: Televizní ostuda: Fotbal se nevysílal kvůli bouřce

"Nejvyšší vyplacená výhra však byla na zápas Španělska s Ruskem. Sázkař si vsadil 750 tisíc na výhru Španělska při kursu 2,2. Vyplatili jsme mu 1,65 milionu," dodává Tomáš Grombíř z Fortuny.

reklama