reklama

Anglie zažila druhý Brexit. Porazil nás supermarket, který vede zubař, baví se Britové na internetu

autor: Koláž Aktuálně.cz, Wikimedia Commons / Danrok, Repro Twitter.com
Pro Anglii to byl těžký týden. Nejprve země dovedla Spojené království k Brexitu, v pondělí na to navázal anglický fotbalový tým, který vypadl z fotbalového Eura po šokující prohře s Islandem. Tedy se zemí, která je na šampionátu poprvé, na jejímž území žije pouhých 300 tisíc obyvatel a její tým má desetkrát menší cenu než hráči Anglie. Toho si samozřejmě všimli lidé na sociálních sítích, kteří se tím náramně baví.

Londýn - Anglie představila v zápase velmi malátný výkon. Všimli si toho i v deníku The Times of London, kde ohodnotili výkony hráčů velkou nulou.

Nebyli to však jen hráči, kdo jsou zodpovědní za výkon, ale také trenér Roy Hodgson, který dostal od svého protějška pěkně namláceno.

Mimochodem, rozdíl mezi trenéry je markantní. Anglický si vydělává tři a půl milionu liber ročně, ten islandský je na poloviční úvazek zubař.

Peníze to jsou ale dobře utracené. Roy Hodgson měl od začátku plán. Nebo se tak minimálně tvářil.

To mu sice nikdo moc nevěřil, ale královnu (i když jen tu falešnou) rozhodně zaujal. Podle svých slov přemýšlí o tom, že by ho zaangažovala do jednání o Brexitu, protože s odchodem z Evropy má očividně zkušenosti.

Navíc bude mít určitě hodně volna. Po utkání na svou pozici rezignoval. Ovšem určitě by se mohl uplatnit jako ministerský předseda nebo lídr opozice, tam jsou místa taky uvolněna.

Mnoho lidí na sociálních sítích vyjadřuje stud nad výkonem Angličanů. "Takhle strašně jsem se nestyděla od pátku," naráží jedna z fanynek na "původní" Brexit.

Není divu, porazila je země, která hráče na šampionát vybírala ne podle kvality, ale protože nikdo jiný prostě hrát nemohl.

Na Islandu žije jenom 300 tisíc obyvatel. Dokonce tam existují aplikace, pomocí kterých zjistíte, jestli náhodou nejste se svým partnerem či partnerkou příbuzní.

Přesto dokázal tento ostrovní stát porazit zemi s nejlepší fotbalovou ligou na světě.

A hráče, jejichž cena je desetkrát větší než cena Islanďanů.

Když k tomu připočtete fakt, že Island je v Anglii nejznámější díky řetězci supermarketů...

Jeden by se z toho počůral smíchy.

I když Joe Hartovi asi do smíchu nebylo. Zvlášť když jeho výkon kvalitou moc neoplýval.

Možná to však nebyla jeho chyba, ale pouze nevědomost. Po zápase si totiž stejně jako jeho spoluhráči vyhledával spojení "jak se hraje fotbal."

Googlit to však nemuseli, stačilo se zeptat Eidura Gudjohnsena. Toho dobrého z Johns(o/e)nů.

Bát se ale nemusíme, Angličané sepisují petici za nové utkání. Netušili totiž, že pro ně prohra bude mít takové následky. #Brexit2

reklama