reklama

Baroš dostal od lékaře zelenou. Proti Rusům může hrát

Milan Baroš Milan Baroš autor: Eduard Erben
Start fotbalového útočníka Milana Baroše v pátečním úvodním utkání mistrovství Evropy proti Rusku je kvůli úternímu svalovému zranění dál nejistý. Po večerním zápase ale dostal od lékařů zelenou

Vratislav - Startu útočníka fotbalové reprezentace Milana Baroše v pátečním úvodním utkání mistrovství Evropy proti Rusku zdá se, nic nebrání.

Na čtvrteční tiskové konferenci trenér Michal Bílek sice oznámil, že se o osudu kanonýra z Galatasaraye Istanbul rozhodne až po večerním tréninku, ale po jeho absolvování lékař českého týmu Petr Krejčí sdělil médiím, že od něj má útočník zelenou.

Baroš prý zvládl celý trénink a na nic si nestěžoval. Trenér Michal Bílek tak doufá, že kanonýr z Galatasaraye Istanbul bude k dispozici.

"Všichni věříme, že bude v pořádku, že po tréninku budu mít pozitivní zprávy," řekl Bílek na předzápasové tiskové konferenci. Kdyby prý Baroš hrát nemohl, už má připraveny náhradní varianty. Na šanci čekají další útočníci Tomáš Pekhart, Tomáš Necid a David Lafata.

Baroš si zranění stehenního svalu přivodil v úterý, středeční vyšetření ale vyloučilo rupturu či krvácení do svalu.

Bílek kromě obsazení postu útočníka prý dál váhá i nad složením obrany. Do jejího středu se postaví buď Michal Kadlec, či Roman Hubník.

Kdyby hrál Hubník, Kadlec by nastoupil na levém beku, odkud by odsunul Davida Limberského. "Pořád nejsem rozhodnutý. Nechci říkat, co pro koho hovoří. V pátek na taktické poradě se hráči sestavu dozví," dodal Bílek.

Sledujte zápas Rusko - Česko online.

reklama