reklama

Bílek: Milan Baroš nebyl tím, kdo sehrál špatné utkání

Michal Bílek vyčítal hráčům velké množství ztracených míčů Michal Bílek vyčítal hráčům velké množství ztracených míčů autor: Reuters
Nedá se říct, že by čeští fotbalisté v úvodním zápase Eura proti Rusům (1:4) herně propadli. Až na jednu výjimku však byli ve velkém vápně neškodní.

Vratislav - Nedá se říct, že by čeští fotbalisté v úvodním zápase Eura proti Rusům (1:4) herně propadli. Až na jednu výjimku však byli ve velkém vápně neškodní.

Naopak Rusům se rychlý přechod do útoku dařil na jedničku a vypracovali si řadu gólových šancí, z nichž čtyři proměnili.

Podle Michala Bílka, který musel v závěru zápasu poslouchat pokřik českých fanoušků "Bílek ven", byla hlavní příčinou debaklu špatná defenzivní práce celého týmu a zbytečná ztráta míčů.

"Musíme se zlepšit. Každý je teď zklamaný. Představovali jsme si, že výsledek bude jiný. Právě teď se ale musí ukázat naše síla a charakter. Pořád máme tým, který to může napravit. Rozebereme si chyby a jdeme do dalšího zápasu," řekl Bílek na tiskové konferenci po zápase.

Pane trenére, čím si vysvětlujete, že vám dal soupeř všechny čtyři góly po rychlých kontrech?
Často jsme ztráceli míče. Těch ztrát a chyb v obraně bylo u hráčů moc. Po každé ztrátě míče bylo vidět, že soupeř je individuálně lepší než my. Rusové kombinovali jednoduše a lehce se k nám dostávali. Například Keržakov si odskočil do strany, naši obránci od něj byli daleko, i když byli vzadu ve třech.

Po přestávce to ale vypadalo, že jste se nadechli k obratu...
Když jsme měli být nebezpeční, bohužel jsme ztratili jsme hodně míčů a soupeř nás potrestal. Místo, abychom byli trpěliví, dávali jsme si těžké míče, síly ubývaly. Pak už to bylo hektické nahoru dolů, a to bylo přesně to, co vyhovovalo soupeři.

Jak se vám na konci zápasu poslouchali čeští fanoušci, kteří vás vyzývali k odchodu a na Milana Baroše pískali?
Ten pískot na Baroše jsem ani nezaregistroval, Milan bojoval, podržel spoustu míčů. Nebyl ten, který by sehrál špatné utkání.

Jaký byl vůbec důvod, že jste se oproti zápasu s Maďarskem rozhodl pro Romana Hubníka místo Davida Limberského? Hra Michala Kadlece na levém beku tím trpěla...
Roman má dobré fyzické předpoklady. Vsadil jsem na něj kvůli tomu, aby jistil pohyblivého Keržakova. Kadlec šel do hry proto, že jsme chtěli vyztužit kraje, aby obrana byla pevnější. Ale je pravda, že to tomu tak nebylo. K výkonům jednotlivců se ale dál vyjadřovat nebudu.

Dají se na vaší hře najít vůbec pro zápas s Řeky pozitiva?
Úvod zápasu byl dobrý, i úvod druhé půle. Měli jsme poměrně dobrý vstup do zápasu, patnáct minut jsme drželi míč, hráli jsme tak, jak jsme chtěli. Některé situace jsme však nedotáhli do konce, a pak jsme začínali mít problémy po ztrátách míče.

Co tedy uděláte pro zápas s Řeckem jinak?
Jestli chceme jít dál, musíme zabrat a mužstvo připravit tak, abychom se vzchopili a pokusili se o to. Rusové jsou favoritem skupiny, věděli jsme, že mají vynikající tým. Ale teď spekulovat o tom, jestli jsou Řekové a Poláci slabší, to nelze.

reklama