reklama

Boleslav si neumí představit, že by Jarolíma pustila. Odejde i Fitzel, nahradit ho může Šeterle

Karel Jarolím, trenér FK Mladá Boleslav. Přesune se k reprezentaci, nebo ne? Karel Jarolím, trenér FK Mladá Boleslav. Přesune se k reprezentaci, nebo ne? autor: Milan Kammermayer
Josef Dufek, šéf fotbalového klubu z Mladé Boleslavi, si případný odchod trenéra Karla Jarolíma k reprezentaci neumí představit.

Praha - Jména Karla Jarolíma a Ivana Haška jsou nyní v zákulisí těmi nejčastěji skloňovanými v souvislosti s chystanou změnou na pozici reprezentačního trenéra. Pavel Vrba v pondělí oznámil, že má v úmyslu odejít do ruské Machačkaly.

Zatímco Hašek je nyní bez kontraktu a tudíž volný, Karla Jarolíma váže smlouva k FK Mladá Boleslav. "Trenér má u nás nový tříletý kontrakt, a to je pro mě podstatné," zdůrazňuje Josef Dufek, šéf klubu.

"Za prvé: nikdo se mi v té věci neozval, ani trenér o ničem takovém nemluvil, takže předpokládám, že pan Pelta (předseda Fotbalové asociace ČR) o ničem takovém nehovořil ani s ním. Za druhé: Vůbec si nedokážu představit, že by teď, dva tři týdny před losem evropských pohárů, náš trenér někam odcházel," odmítá Dufek takovou variantu.

"Vnímám samozřejmě, že si Karel Jarolím vybudoval v průběhu své kariéry dobré renomé a proto je patrně v souvislosti s hledáním nového reprezentačního kouče médii zmiňován, ale já to opravdu nevidím jako reálnou věc," podotýká Dufek.

Se samotným Karlem Jarolímem se zatím bohužel spojit nepodařilo, telefon nezdvihá.

Islandský vítězný polibek i slzy španělského zklamání. Tak končilo osmifinále Eura Islandský vítězný polibek i slzy španělského zklamání. Tak končilo osmifinále Eura Prohlédněte zde

Vrba nechce do Machačkaly sám

Kromě toho, že má do Machačkaly namířeno dosavadní reprezentační kouč Pavel Vrba, mohl by tam s ním zamířit i Dušan Fitzel, manažer národního týmu.

"Ano, jméno Dušana Fitzela s těmi probíhajícími jednáními, které FAČR vede s Machačkalou, také souvisí," potvrdil Ondřej Lípa, ředitel komunikace FAČR. Dalším členem "výpravy" do Dagestánu by mohl být i asistent Karel Krejčí.

Proskočila už spekulace, že by si Fitzelovy dosavadní povinnosti mohl vzít nově za své Jaromír Šeterle. Ten už v současnosti pracuje jako manažer týmu do 21 let a mohl by údajně obě funkce spojit.

"Tak to slyším poprvé, nikdo se mnou o ničem takovém zatím nemluvil," reagoval Šeterle, který v minulosti pracoval jako funkcionář v několika klubech, například ve Slavii či v Mlad Boleslavi.

reklama