reklama

Bratrský souboj? I takový scénář nabídne nadcházející Euro

Granit Xhaka se na Euru může postavit i proti svému staršímu bratrovi Granit Xhaka se na Euru může postavit i proti svému staršímu bratrovi autor: Reuters
Na nadcházejícím mistrovství Evropy ve fotbale se představí čtyři bratrské dvojice. Sourozenci Xhakaové dokonce proti sobě, protože starší Taulant reprezentuje Albánii a mladší Granit Švýcarsko.

Paříž - Mezi 552 fotbalisty na soupiskách 24 účastníků mistrovství Evropy ve Francii jsou i čtyři bratrské dvojice. Tím bude vyrovnán rekord z Eura 2000, poprvé v historii kontinentálního šampionátu ale mohou sourozenci proti sobě nastoupit jako soupeři. Záložník Granit Xhaka hraje za Švýcarsko a defenzivní středopolař Taulant za Albánii.

Změny v Arsenalu: Přijde Xhaka, Čech dostane nové číslo Změny v Arsenalu: Přijde Xhaka, Čech dostane nové číslo Čtěte zde

Xhakaové se narodili v Basileji kosovsko-albánským rodičům a v mládežnických týmech oba reprezentovali Švýcarsko. Starší Taulant se však v dospělé kategorii rozhodl pro Albánii. Ta se utká se Švýcarskem v sobotním zápase skupiny A.

Světový šampionát na rozdíl od ME už podobný případ zná. Na turnajích v letech 2010 a 2014 se jako protihráči utkali Jérome (Německo) a Kevin-Prince Boatengové (Ghana).

Další tři bratrské dvojice letošního Eura hájí barvy stejné země. Do nominace Belgie se dostali Jordan a Romelu Lukakuové, Rusko má v mužstvu stejně jako na ME 2008 Alexeje Berezuckého a jeho dvojče Vasilije. Severní Irsko zase reprezentují Corry a Jonny Evansové.

Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Prohlédněte zde

Mezi známými bratry, kteří spolu v minulosti startovali na evropském šampionátu, jsou například Angličané Gary a Phil Nevilleové, Chorvaté Niko a Robert Kovačové, Dánové Brian a Michael Laudrupové nebo Frank a Ronald de Boerové z Nizozemska.

reklama