reklama

Čech se po minele kál: Balon strašně zaplaval, to by bylo ostudné

Spokojený Petr Čech po utkání s Ruskem. Spokojený Petr Čech po utkání s Ruskem. autor: Reuters
Brankář Petr Čech považuje vítězství 2:1 v přípravě nad Ruskem za hodně důležité, protože skalp tak kvalitního soupeře podle něj českým fotbalistům zvedne sebevědomí před mistrovstvím Evropy.

Innsbruck - Brankář Petr Čech považuje vítězství 2:1 v přípravě nad Ruskem za hodně důležité, protože skalp tak kvalitního soupeře podle něj českým fotbalistům zvedne sebevědomí před mistrovstvím Evropy.

"Byla to velmi dobrá prověrka. Hráli jsme dobře, i když jsme z první chyby dostali gól. Ale bylo to od nás velice slušné, měli jsme tam šance. Ve druhé půli přišel náš gól v pravou chvíli," řekl novinářům Čech.

"Soustředění, které bylo náročné, splnilo svůj účel. Vzhledem k sebevědomí před šampionátem je důležité, že jsme na konci dali gól na 2:1 a porazili tak kvalitního soupeře," přidal čtyřiatřicetiletý gólman Arsenalu.

Čech gólovou ránu neviděl

V Innsbrucku inkasoval už v sedmé minutě po Kokorinově ráně, na kterou si sáhl. "Gól jsem neviděl, protože střílel přes hráče a já reagoval na poslední chvíli. Už jsem to jen škrtnul," popsal situaci Čech.

Před pauzou vychytal Fjodora Smolova. "Při té šanci jsem mu rychle zmenšil úhel, zavřel jsem mu první tyč, takže neměl jinou možnost než se mě snažit obstřelit. Dal jsem mu tam nohy, aby tam neměl místo. Musel by to nadzvednout," uvedl plzeňský rodák.

Domnívá se, že svěřenci Pavla Vrby po změně stran zlepšili přesnost a rychlost, z čehož vyplynuly i góly Tomáše Rosického a Tomáše Necida. "V první půli byly dobré akce, ale chyběla nám tam přesnost. Ve druhé půli to bylo lepší, rychlejší. Chtěli jsme hrát rychleji dopředu, abychom nedávali soupeři čas se zformovat. A to se dařilo," upozornil Čech.

Tyčka? To Čecha překvapilo

V závěru měl i štěstí, protože Denisovova střela mu prošla mezi rukavicemi, ale odrazila se od tyče. "Balon strašně zaplaval. Já to málem i minul. Na poslední chvíli jsem to škrtnul. Myslel jsem si, že to půjde vedle, ale nakonec z toho ještě byla tyčka, což mě překvapilo," přiznal Čech.

"Mohlo se to odrazit kamkoli, ale nebyl tam nikdo, kdo by dobíhal. Bylo to trošku štěstí, ale to k tomu patří. V jednu chvíli už jsem myslel, že si na to ani nesáhnu, což by bylo ostudné," dodal zkušený brankář, který 120. startem v národním týmu vylepšil vlastní český rekord.

reklama