reklama
18:00 • ME ve fotbale • Čtvrtfinále
1:2
0:2
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Dánsko - vlajka - Sport 2016
Dánsko
  • 49. Schick
  • 5. Delaney
  • 42. Dolberg

Vítejte u online přenosu ze čtvrtfinále fotbalového Eura mezi Českem a Dánskem. Utkání se odehraje v sobotu 3. července od 18 hodin.

Kapitán Vladimír Darida chybí v základní sestavě českých fotbalistů na čtvrtfinále Eura proti Dánsku. Po karetním trestu se vrací Jan Bořil.

Takhle vypadá česká sestava na Dánsko

A tuto jedenáctku vysílají v Baku Dánové

Dánové tedy nastoupí ve stejné sestavě jako při vítězném osmifinále proti Walesu (4:0). Nechybí kapitán Simon Kjaer, který kvůli drobnému zranění předchozí zápas nedohrál.

Čeští fotbalisté dnes nebudou favority, nicméně vadit by jim to rozhodně nemuselo. Budou v prakticky totožné pozici jako v osmifinále s Nizozemskem, které zvládli na výbornou. Přestože se kouč Šilhavý musel obejít bez zraněného Daridy a vykartovaného Bořila, dokázali Češi přehrát Nizozemce v poměru 2:0. O jednu branku a asistenci se skvělým výkonem postaral Tomáš Holeš.

Dánská cesta do čtvrtfinále byla velmi složitá, avšak po postupu z druhého místa základní skupiny si Dánové v pohodě poradili s Walesem. Bezzubého soupeře deklasovali 4:0, čímž navázali na klíčové utkání základní skupiny proti Rusku (4:1).

Skvělou zprávou pro Dány je fakt, že v posledních dvou zápasech vstřelili 8 branek, o které se postaralo šest fotbalistů. Přestože se zranil Poulsen, v osmifinále se dvěma góly prezentoval Dolberg, jenž do té doby neskóroval. Navíc se v osmifinále prosadil i Braithwaite, který se také zatím trápil. České obránce tedy nečeká nic jednoduchého.

Zajímavostí je fakt, že pět z posledních šesti zápasů Česka s Dánskem skončilo remízou. Naposledy se tyto celky potkaly v roce 2016 a výsledkem byla remíza 1:1. Z českého týmu pamatuje utkání například Tomáš Kalas či Antonín Barák, který dokonce vstřelil branku. Ovšem i v dánském dresu najdeme hráče (Dolberg, Delaney, Kjaer), kteří pět let staré utkání pamatují.

Ve prospěch českého týmu může hrát fakt, že v soutěžních utkáních proti výše postaveným celkům žebříčku se mu daří hrát minimálně vyrovnané partie. S Anglií sice Češi prohráli 0:1, avšak s Chorvatskem i Belgií v posledních utkáních uhráli remízu a nedá se říct, že by byli horšími. Celkově se ovšem české reprezentaci vůbec nevěří.

Fotbalisté nastupují na hrací plochu. Český celek se představí v červených dresech, Dánové budou bílí. Co se týče hlediště, vypadá to na převahu dánských fanoušků. Nicméně obě země mají svých příznivců minimum.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Po důraznějším souboji se Součkem se na trávníku ocitl Maehle. Dánský krajní záložník bude potřebovat ošetření.

3.

Nyní už se znovu pokračuje. Dánové zatím kombinují v obranné linii.

3.

Dlouhý nákop přinesl souboj Strygera Larsena se Ševčíkem a právě druhý zmíněný si řekl o odpískání nedovoleného zákroku. Jenže přestupek byl odpískán až Holešovi.

4.

Krátké obléhání pokutového území v podání českého celku. Míč šel od Bořila až k Coufalovi, jehož střela byla zablokována.

5.

Jednoznačně chybně byl nyní nařízen rohový kop po údajném doteku Čelůstky. Dánové budou mít první nadějnou standardku.

5.

Velká nepříjemnost! Češi si pohlídali nejlepší hlavičkáře, ale úplně zapomněli na THOMASE DELANEYHO. Ofenzivní hráč Dortmundu prakticky nemusel ani skákat a hlavou míč umístil přesně k tyči Vaclíkovy brány.

7.

Před Vaclíka putoval další jedovatý centr z pravé strany. Tentokrát míč prolétl nad hlavami všech dánských hráčů.

8.

Kasper Dolberg si udělal prostor na střelu, kterou však zablokoval Kalas. Bude z toho další roh.

reklama