reklama

Česko má šíleně dobrý tým. Radši bych hrál proti Nizozemsku, prohlásil dánský kouč

Trenér dánské fotbalové reprezentace Kasper Hjulmand Trenér dánské fotbalové reprezentace Kasper Hjulmand autor: Reuters
Trenér dánských fotbalistů Kasper Hjulmand by v sobotním čtvrtfinále mistrovství Evropy v Baku raději hrál s Nizozemskem než s českým týmem. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého na něj udělali nejen nedělní výhrou 2:0 nad "Oranje" velký dojem. Seveřané podle něj na turnaji poprvé potkají soupeře, který se jeho týmu vyrovná v intenzitě hry.

"Je potřeba si uvědomit, že Česká republika je fantastická. Popravdě raději bych hrál proti Nizozemsku. Česká republika je šíleně dobrý tým," citovala dánská média Hjulmanda.

Všichni zírali do prázdna. Nizozemský tisk tepe výkon hvězd "Oranjes" Všichni zírali do prázdna. Nizozemský tisk tepe výkon hvězd "Oranjes" Čtěte zde

Upozornil, že Šilhavého výběr na konci března remizoval doma 1:1 ve světové kvalifikaci s lídrem žebříčku reprezentací FIFA Belgií, s níž Dánsko na probíhajícím Euru prohrálo ve skupině 1:2.

"Vzpomeňme si na ten jarní zápas. Česká republika se dokázala vyrovnat Belgii a dokonce ji možná předčila v intenzitě hry. Rozhodně bychom neměli říkat, že je týmem, který musíme porazit. Musíme mít respekt," poznamenal Hjulmand.

Jeho svěřenci na turnaji prohráli první dva zápasy skupiny, ale pak porazili Rusko 4:1 a se štěstím postoupili do vyřazovací fáze. V osmifinále rozdrtili Wales 4:0. "Myslím, že jsme zatím dokázali vyhrávat v intenzitě hry, dokázali jsme týmy uštvat. Teď se poprvé na šampionátu utkáme s týmem, který se nám v intenzitě vyrovná," poznamenal Hjulmand.

"Bude nesmírně důležité dobře kombinovat s míčem. Nebudeme moci pořád jen běhat a sprintovat. Musíme v tom zápase najít správný rytmus," dodal devětačtyřicetiletý kouč.

Tak čeští fanoušci v Budapešti slavili postup přes Nizozemsko Sport, AP |  02:17
reklama