Češi v generálce na Euro padli s Koreou. Rozhodly chyby opor v prvním poločase

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu
Pavel Vrba nemohl být po zápase s Koreou spokojený. Jeho svěřenci zase pokazili první poločas. A to by se na Euru mohlo vymstít.
"První poločas byl podobný jako v utkání s Ruskem. Komplikovali jsme si hru zdlouhavou rozehrávkou. Soupeř nás dobře presoval, vykrýval prostory. Proč to tak bylo? Je víc důvodů, například pomoc a nabídka na přihrávku od středových hráčů trochu chyběla,“ popsal hlavní problém první půle český kouč.
Korejští fanoušci naopak mohli být spokojení. Už ve 26. minutě z přímého kopu zaskočil Petra Čecha Jun Pit-karam
Gólman Arsenalu si tenhle zákrok jistě za rámeček nedá. Na Euru by podobné zaváhání mohlo přijít hodně draho
5. 6. 2016 17:06
Čeští fotbalisté v posledním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy prohráli doma s Jižní Koreou 1:2. Za porážku mohl především nepovedený první poločas, v němž svěřenci Pavla Vrby inkasovali po chybách Petra Čecha a Tomáše Rosického.

Praha - Čeští fotbalisté odjedou na nadcházející mistrovství Evropy s nepovedenou domácí generálkou na kontě. S výběrem Jižní Koreje prohráli v neděli 1:2.

Za porážku mohl především nepovedený první poločas, v němž svěřenci Pavla Vrby dvakrát inkasovali po nepřesvědčivém zákroku Petra Čecha a ztrátě Tomáše Rosického.

Na první branku Korejců se můžete podívat zde:

Po půli domácí už jen srovnali zásluhou tečované střely Marka Suchého. Utkání, které Česko dohrávalo po vyloučení Thea Gebre Selassieho o deseti, jsme sledovali živě zde.

"Jsem hodně zklamaný z prvního poločasu. Dá se říci, že jsme hráli jako v první půli proti Rusku a to mi vadilo. Pro mě je to cenná zkušenost," prohlásil po utkání v rozhovoru pro českou televizi trenér Vrba.

"Hra v druhé půli byla zajímavější, rychlejší, navíc nám pomohl šťastný gól. Myslím, že i pro diváky to bylo atraktivnější," dodal český lodivod.

V první půli chybovaly opory

Úvodní minuty zápasu nabídly místo zajímavých akcí především tvrdé osobní souboje. Michalu Kadlecovi po střetu se Sukem musel být ošetřován kotník, o pár minut později byl korejský útočník ve vzduchu odstaven tvrdě od míče Tomášem Sivokem a Suk se musel na hřiště vrátit s obvázaným čelem.

Na první střelu si diváci počkali do 21. minuty, když se po zahraném rohu opřel z hranice šestnáctky do míče Tomáš Rosický, brankář Jung Sung-ryong jeho ránu po zemi mířící přesně k tyči ale dokázal zneškodnit. Na druhé straně odpověděl nepřesnou střelou Ji Dong-won.

Ve 26. minutě se Korea už ale dokázala trefit mezi tři tyče a hned z toho byla úvodní branka. Po faulu Thea Gebre Selassieho zakroutil míč Yoon Bit-garam z přímého kopu přes českou zeď přímo pod horní tyč a Korea vedla 1:0. Krátce poté zahrával z podobné pozice přímý kop i Rosický, ten ale branku jen těsně minul.

Na druhou branku Koreje se podívejte zde

Soupeř se do přestávky dokázal prosadit ještě jednou. Rosický chyboval ve středu hřiště a rychlou protiakci Korei zakončil razantní střelou kolem hlavy Petra Čecha Suk.

Druhý poločas

Češi po přestávce přidali na obrátkách. Zlepšené hře pomohli i střídající hráči a právě jeden z nich hned po necelé odehrané minutě zaznamenal kontaktní branku. Marek Suchý se odhodlal ke střele z velké dálky a jeho tečovaná rána se zastavila až v síti korejské branky.

Krátce poté mohlo být dokonce srovnáno, centrovaný míč Vladimíra Daridy doletěl až ke Gebre Selassiemu, který střelou z úhlu orazítkoval vzdálenější tyč.

Převahu českého týmu výrazněji neotupilo ani vyloučení Gebre Selassieho, po kterém museli Češi od 60. minuty dohrávat utkání v oslabení. Český krajní obránce musel jít do sprch za poněkud přísnou druhou žlutou kartu.

Vyrovnávací branku ale svěřenci trenéra Vrby vyprodukovat nedokázali. Nadějnou střelu Sivoka od penaltového puntíku vyrazil korejský brankář na roh, gólem neskončilo ani zajímavé Skalákovo zakončení hrudí po centru Davida Limberského.

Generálka na Euro tak skončila prohrou 1:2, výkon ve druhé půli v podání českého týmu ale nebyl vůbec beznadějný.

Přípravné fotbalové utkání v pražském Edenu:

ČR - Korea 1:2 (0:2)

Branky: 46. Suchý - 26. Jun Pit-karam, 40. Suk Hjon-čun. Rozhodčí: Stefanski - Sadczuk, Borkowski (všichni Pol.). ŽK: Gebre Selassie, Sivok, Darida - Či Tong-won. ČK: 60. Gebre Selassie (ČR). Diváci: 16.490.

ČR: Čech - Kadeřábek (46. Limberský), Sivok, Kadlec (46. Suchý), Gebre Selassie - Darida, Pavelka (46. Plašil) - Šural (46. Skalák), Rosický, Krejčí (70. Pudil) - Necid (79. Škoda). Trenér: Vrba.

Korea: Čung Song-rjong - Jong I, Kim Ki-hi, Kwak Te-hi, Čang Hjon-su - Ču Se-čong (63. Han Kuk-jong), Čong U-jong (83. Hong Čong-ho) - Son Hung-min (90.+2 Im Čchang-u), Jun Pit-karam (63. I Če-song), Či Tong-won (90.+4 Ki Song-jung)- Suk Hjon-čun (87. Hwang I-čo). Trenér: Stielike.