reklama

Darida má dveře pořád otevřené, prohlásil Šilhavý. Kapitánův konec ho překvapil

Vladimír Darida a trenér Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci během Eura Vladimír Darida a trenér Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci během Eura autor: Reuters
Trenéra českých fotbalistů Jaroslava Šilhavého zaskočilo, že kapitán týmu Vladimír Darida ukončil po vyřazení ve čtvrtfinále Eura ve 30 letech reprezentační kariéru.

 "Překvapilo nás to hodně," přiznal kouč národního mužstva. "Myslím, že Vláďa má každému mužstvu co dát. Mrzí nás to hodně, ale museli jsme respektovat jeho rozhodnutí, důvody byly rodinné," doplnil Šilhavý.

Překvapení po vyřazení na Euru. Kapitán Darida ukončil reprezentační kariéru Překvapení po vyřazení na Euru. Kapitán Darida ukončil reprezentační kariéru Čtěte zde

Podle trenéra čtvrtfinalistů evropského šampionátu však není vyloučené, že se Darida ještě někdy v reprezentačním dresu objeví. "Říkali jsme mu, že dveře má pořád otevřené," prozradil Šilhavý.

"Kdyby se něco stalo, telefon na nás má. Ale byl tak rozhodnutý. Za sebe říkám, že je to škoda. Jako kapitán plnil svou roli," chválil kouč a dodal, že pásku nyní převezme Tomáš Souček, jenž se s ní při Daridově absenci představil už na letošním turnaji.

Šilhavý také potvrdil, že podle jeho názoru hráli čeští fotbalisté na mistrovství Evropy nad své možnosti. "Jestli to byl strop? Já bych řekl, že skoro přes," domníval se bývalý ligový fotbalista.

"Myslím, že kluci jeli i nad své možnosti. Chtěli udělat ten výsledek. Abychom toho dosáhli, musí to být vše do mrtě. Tým se musí vydat, musí se vše sejít," prohlásil Šilhavý, ovšem také uznal: "Aniž bych to chtěl shazovat, soupeři taky měli šance. Kdyby se Skotsko nebo Holandsko dostaly do vedení, mohlo to být jinak."

Fukal: Dánové byli hratelní. Zklamali mě Bořil a Jankto, Souček byl obětován bránění Fukal: Dánové byli hratelní. Zklamali mě Bořil a Jankto, Souček byl obětován bránění Čtěte zde

Šilhavý je rád, že se českému mužstvu nyní dostává uznání, a to i v zahraničí. "Měl jsem možnost mluvit s trenéry týmů, proti kterým jsme hráli, i s dalšími a získali jsme obrovský respekt v Evropě," sdělil kouč.

"Před mistrovstvím Evropy jsem říkal, že postup ze skupiny je náš první krok a cíl. Ten se nám podařil a nejen ten. Vůbec jsme se neztratili. Jsem na tým hrdý. Sportovně si myslím, že se vymáčkl ještě víc, než měl," zopakoval trenér.

Český celek postoupil ze třetího místa z těžké skupiny, kde postupně porazil Skotsko 2:0, remizoval s Chorvatskem 1:1 a prohrál s Anglií 0:1. V osmifinále poté nečekaně zvítězil nad Nizozemskem 2:0 a v sobotním čtvrtfinále podlehl Dánsku 1:2. Před turnajem přitom reprezentanti patřili k outsiderům.

reklama