reklama

Drama v hledišti. Dánští fanoušci vytáhli duhovou vlajku, tahali se o ni s ochrankou

autor: ČTK
Zatímco čeští fotbalisté bojovali o smazání dánského náskoku ve čtvrtfinále mistrovství Evropy, na tribuně stadionu v Baku se odehrával jiný souboj. Respektive tahanice - a to o duhovou vlajku, kterou v prvním poločase zápasu vytáhl jeden z dánských fanoušků.

Snímky ze "zásahu" pořadatelské služby upoutaly celosvětovou pozornost. Na prvních z nich je vidět, jak dánští fanoušci na tribunách drží duhovou vlajku, další pak dokumentují moment, kdy incident začalo řešit několik členů ochranky.

Některá média následně začala informovat o tom, že iniciátor akce Kristoffer Fons byl ze stadionu vyhozen, což ale při zpáteční cestě z Baku sám dánský fanoušek popřel.

"I když to moc příjemná zkušenost nebyla. Pevně věřím, že jsem v Ázerbájdžánu naposledy," stěžoval si na letišti a popsal, jak se celý incident odehrál.

"Stál jsem s duhovou vlajkou na tribuně. V jednu chvíli ke mně přišel další fanoušek a upozornil mě, že mě sleduje celá řada pořadatelů. Rozhodl jsem se to ignorovat, protože UEFA neoznámila nic, že ​​by na stadionu byly zakázány duhové vlajky," řekl Fons dánskému deníku BT.

Následně se ochranka pustila do akce. "Přišli ke mně dva, na můj vkus docela blízko. Nic neřekli, jen mi začali tahat vlajku. Snažil jsem se jim říct, aby toho nechali, ale oni mi jen rvali tu vlajku dál z rukou. Jasně mi dávali najevo, že ji chtějí," dodal Dán.

Přestože mu na pomoc postupně přicházela řada krajanů, pořadatelé proti červené přesile nakonec uspěli a vlajku se jim podařilo zabavit. 

Fons vysvětlil, že ho k politickému gestu motivoval zákaz proměnit Allianz Arénu do duhových barev při utkání Německa s Maďarskem. "Po případu v Mnichově jsem si řekl, že bych se měl také nějak projevit. Koupil jsem si tedy duhovou vlajku a vzal jsem ji s sebou."

Poražení, ale ne pokoření. Tak skončil sen českých fotbalistů o evropské medaili Poražení, ale ne pokoření. Tak skončil sen českých fotbalistů o evropské medaili Prohlédněte zde
reklama