reklama

Euro stačí, do Tokia nepojedete. Guardiola zakázal španělským hvězdičkám olympiádu

Rodri na Euru 2020 Rodri na Euru 2020 autor: Reuters
Trenér fotbalistů Manchesteru City Pep Guardiola přiznal, že zakázal španělským reprezentantům Rodrimu a Ferranu Torresovi účast na olympijských hrách. A ostatní kluby by podle něj kvůli přetížení hráčů měly učinit totéž.

Ve španělské nominaci na hry v Tokiu je šest hráčů z týmu, který dnes čeká semifinále mistrovství Evropy. Na prvním tréninku před odletem do Japonska by se měli hlásit 12. července, pouhý den po finále Eura.

Fukal: Dánové byli hratelní. Zklamali mě Bořil a Jankto, Souček byl obětován bránění Fukal: Dánové byli hratelní. Zklamali mě Bořil a Jankto, Souček byl obětován bránění Čtěte zde

Manchester City proto využil toho, že na rozdíl od španělských klubů, kterým to nařizuje zákon o sportu, hráče na olympiádu uvolnit nemusí. "Torres a Rodri mohli jet na hry, ale nepojedou, protože byli na Euru. Už by toho na ně bylo moc," řekl Guardiola.

"Jeden turnaj v létě stačí. Kluby hráče platí, a proto je musí chránit. Už takhle je termínová listina brutální, ale pořád někdo vymýšlí nové turnaje a soutěže," přidal padesátiletý kouč v rozhovoru pro katalánskou stanici TV3.

reklama