reklama
20:45, zápas skončil • ME ve fotbale • Skupina B
1:0
(0:0)
Německo. Vlajka
Německo
Vlajka Portugalska sport
Portugalsko
  • 72. Goméz

Vítejte u online reportáže z druhého utkání skupiny B na evropském šampionátu, ve kterém se střetnou týmy Německa a Portugalska.

Večerní zápas této skupiny bude možná ještě zajímavější než ten úvodní. Potkají se dva kandidáti na postup ze skupiny. A nejen to, Němci patří k hlavním favoritům na zisk trofeje. Portugalci s hvězdným Ronaldem v sestavě mají ambice jen ty nejvyšší. Papírové předpoklady jsou ale na straně Německa, kádr Joachima Löwa je nabitý velkými jmény. Z hráčů jako Lahm, Schweinstiger nebo Klose logicky musí jít strach.

Shrňme si v úvodu přípravné zápasy obou týmů. Německo nejprve překvapivě prohrálo 3:5 se Švýcarskem, ale v generálce porazilo Izrael 2:0. Portugalci tak úspěšní nebyli. Připsali si totiž jen bezbrankovou remízu s Makedonií a pak porážku od Turecka 3:1.

Oba týmy se potkaly v historii rovnou několikrát. V roce 2000 na evropském šampionátu vyhráli Portugalci 3:0, zatímco ve čtvrtfinále Eura 2008 ve Švýcarsku se radovalo Německo po výhře 3:2.

Sestava Německo: Neuer - Hummels, Badstuber, Lahm (C), Boateng - Khedira, Schweinsteiger, Podolski, Müller - Özil, Gomez Trenér: Joachim Löw

Sestava Portugalsko: Patrício - Pereira, Alves, Pepe, Coentrao - Veloso, Moutinho, Meireles - Nani, Ronaldo (C), Postiga. Trenér: Paulo Bento

Oba týmy už nastupují na stadion ve Lvově. Němci v bílém a Portugalci v červeném. Následují hymny.

Ještě si potřást pravicí s rozhodčími, kterými je mimochodem francouzská trojice Stéphane Lannoy jako hlavní, Frédéric Cano a Michael Annonier jako pomezní. A utkání může začít.

1.

Utkání začalo.

2.

Gomez má patent na góly hlavou, to všichni víme. Lahm mu na čelo nakroutil dobrou přihrávku, hráč Bayernu se ale z penaltového prostoru netrefil.

3.

Portugalsko vydřelo roh. Veloso ho šel rozehrát a dostal sprchu z papírových koulí, které na na něj naházeli neměčtí fandové. Po chvíli úklidu poslal Portugalec míč přesně do rukavic Neuera.

5.

I další akce Portugalska končí v rukavicích německého gólmana. Nebyla to ovšem žádná složitá práce.

7.

Němci rozvážně kombinují ve středu hřiště, zatím rozhodně nikam nespěchají.

Joao Moutinho a Holger Badstuber v utkání Německa s Portugalskem na Euru 2012 Joao Moutinho se snží bránit Holgera Badstubera během utkání Německa s Portugalskem v základní skupině B na Euru 2012. | Foto: Reuters
9.

Müller nacentroval přes celou šíři hřiště na Podolského, který z první poslal levačkou míč na Patrícia. Ten musel míč zpacifikovat až nadvakrát.

11.

Özil štrikoval na hranici pokutového území, o zakončení ho ale připravil dobrým obranným zákrokem Pereira.

13.

První žlutou kartu má na kontě Postiga, který šel dost nešetrně do souboje s Neuerem.

15.

Brejky nejsou zatím doménou ani jednoho z týmů. Nejprve přišel o balon Coenträo, poté se neprosadil Podolski. 

18.

Ronaldův centr proletěl pokutovým územím, ale jediné, co z něj Portugalci vytěžili byl roh, který následně Němci ubránili.

Jerome Boateng a Cristiano Ronaldo v utkání Německa s Portugalskem na Euru 2012 Jerome Boateng a Cristiano Ronaldo v souboji o míč během utkání Německa s Portugalskem v základní skupině B na Euru 2012. | Foto: Reuters
20.

Dvacet minut téměř za námi a žádný velefotbal jsme zatím neviděli. Hraje se spíše opatrně, žádný z týmů se nikam nežene, hráči útočí postupně.

22.

Němci teď kombinují na portugalské polovině. Držení míče tedy hovoří ve prospěch hráčů v bílém 59:41.

reklama