reklama
18:00, Zápas skončil • ME ve fotbale • Skupina A
1:2
(0:2)
Vlajka Řecka
Řecko
Česko. Vlajka
Česko
  • 53. Gekas
  • 3. Jiráček, 6. Pilař

Vítejte u online reportáže z druhého utkání české reprezentace ve skupině A na evropském šampionátu, ve kterém se střetne s týmem Řecka.

15:20

Zatím oficiálně nepotvrzená zpráva o sestavě Česka se shoduje s ranním typem experta Aktuálně.cz Luďka Mádla:

Petr Čech - David Limberský, Tomáš Sivok, Michal Kadlec, Theodor Gebre Selassie - Tomáš Hübschman - Václav Pilař, Jaroslav Plašil, Tomáš Rosický, Petr Jiráček - Milan Baroš.

15:30

Na stadionu i v jeho okolí je ještě klid, hlásí fotoreportér Aktuálně.cz Eduard Erben, naopak naši zpravodajové ve fanzoně v centru města popisují velký ruch.

Čeští fanoušci před zápasem s Řeckem Čeští fanoušci před zápasem s Řeckem | Foto: Radek Pecák
15:40

Připomeňme si situace, v níž se nachází český tým, a několik výroků jeho aktérů:

Česko nesmí dnes prohrát, jinak ze skupiny nepostoupí. Za jistých okolností by mohla stačit remíza, ale pro reálnou šanci na postup je třeba vyhrát.

K tomu Petr Čech: "Toužíme Řeky porazit, ještě nechceme domů."

Záložník Plašil: Odveta za Euro 2004? Hlavní je postup.

V online rozhovoru s vámi, čtenáři Aktuálně.cz, David Lafata slíbil: "Budeme makat." Jestli to v Davidově případě znamená, že z lavičky, nebo ze hřiště, není v tuto chvíli jisté.

Český tým včera na předzápasovém tréninku nedával najevo příliš velkou nervozitu. Byli jsme u toho a natočili VIDEO a fotografovali jsme, jak na Milana Baroše přišla kontrola z NHL. Podívejte se.

16:05

Ve večerním zápase "české" skupiny A se střetnou Rusko s domácím Polskem. I tento důležitý zápas budeme sledovat v online přenosu od 20:45. Varšava je kvůli rizikovém utkání na nohou.

Sestava Řecko: Chalkias - Maniatis, Papadopoulos, Torossidis, Holebas - Karagounis, Fotakis, Katsouranis - Fortounis, Samaras, Salpingidis. Trenér: Fernando Santos.

Sestava ČR: Čech – Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský – Hübschman, Plašil – Jiráček, Rosický, Pilař – Baroš.

16:28

Zápas řídí trojice francouzských rozhodčích Lannoy, Canno, Annonier.

16:29

Česko tedy nastoupí do druhého utkání v sestavě podobné té z druhého poločasu úvodního duelu s Ruskem, oznámilo vedení českého týmu.

S jednou změnou: místo stopera Hubníka bude hrát Limberský. Postaví se na levý kraj obrany, odkud se do středu posune Kadlec.

V záloze dostane důvěru defenzivní záložník Hübschman, v útoku znovu nastoupí Baroš, kterého budou podporovat ofenzivní záložníci Jiráček, Rosický a Pilař.

David Limberský David Limberský | Foto: Sport
16:47

Vzájemná bilance Česka a Řecka:

Řecko – ČR: 3 zápasy, 1 – 2 – 0, skóre 1:0
Řecko – ČSSR: 5 zápasů, 0 – 0 – 5, skóre 2:11
ČR bilance celkem: 209 zápasů, 120 – 41 – 48, skóre 401:189
ČR pod trenérem Bílkem: 26 zápasů, 10 – 6 – 10, skóre 35:30

16:50

Ještě přidejme pár zajímavostí před zápasem pro zvýšení adrenalinu. Statistika ukazuje, že Řecko není úplně oblíbený a úplně atraktivní protivník.

- český tým v samostatné historii ani jednou ve třech vzájemných utkáních proti Řecku neskóroval
- v předchozích třech vzájemných utkáních padl jediný gól
- český tým se s Řeckem na ME utká po osmi letech, v roce 2004 v Portugalsku s ním vypadl v semifinále stříbrným gólem Dellase v prodloužení

V prvním zápase na euru Řekové remizovali 1:1 s domácím Polskem.

Řečtí fanoušci před utkáním s Českem Foto: Reuters
17:15

Prohlédněte si čerstvou fotoreportáž z okolí stadionu. Uvidíte mimo jiné, že Řekové mají překvapivě výškovou převahu.

 

17:45

Poslední čtvrthodina do začátku. Odhady o rozložení diváckých sil ve Vratislavi se potvrdily, Češi jsou v početní výhodě. Oba tábory už zahřívají hlasivky.

17:50

Přestože se před dvěma hodinami schylovalo k dešti a trochu poprchávalo, nyní už je počasí lepší, i když je stále pod mrakem.

17:52

Oba týmy už jsou připraveny v chodbě u vchodu na stadion. Češi v červeném a Řekové v bílém. Přinese druhá barva dresů českým reprezentantům štěstí?

17:55

Obě jedenáctky jsou na trávníku a poslouchají hymny.

17:58

Ještě podání rukou obou kapitánů a můžeme jít na to.

1.

Utkání začalo.

2.

Diváci jsou jednoznačně na české vlně. Spolupráce Jiráčka s Pilařem zafungovala dobře, ale nic z ní nevykvetlo.

3.

Češi vedou 1:0. Petr Jiráček zřejmě o pár vteřin posunul rekord v rychlosti vstřelení úvodní branky. Dostal totiž krásnou kolmici za obranu od Hübschmana a tváří v tvář Chalkiasovi nedal šanci.

Čech Petr Jiráček střílí gól do sítě Řecka v duelu Euru 2012 Čech Petr Jiráček střílí gól do sítě Řecka v duelu Euru 2012 | Foto: Reuters
Miroslav Harnoch
Miroslav Harnoch
12. 6. 2012
reklama