reklama

Fotbalové počasí: S Rusy déšť, s Řeky řecké, s Poláky horko

Stadion ve Vratislavi, kde Češi odehrají všechny tři zápasy skupiny A Stadion ve Vratislavi, kde Češi odehrají všechny tři zápasy skupiny A
Příští pátek, tedy 8. června, kdy vstoupí Bílkova reprezentace do skupiny A zápasem proti Rusku, bude ve Vratislavi oblačno

Praha. Vratislav – Jak blízko už je fotbalové Euro ukazuje i fakt, že meteorologové si troufnou s jistou mírou nepřesnosti určit, jaké počasí čeká hráče a fanoušky, kteří do Vratislavi na utkání českého týmu vyrazí.

Zápas s Ruskem skropí déšť

Příští pátek, tedy 8. června, kdy vstoupí Bílkova reprezentace do skupiny A zápasem proti Rusku, bude ve Vratislavi oblačno. Je nanejvýš pravděpodobné, že úvodní zápas Čechů na šampionátu skropí déšť. Nebo alespoň nějaká přeháňka. Odpolední teploty se mají pohybovat kolem 18 °C, večerní (výkop je ve 20.45) kolem 16 °C.

O něco méně přesný je pak výhled na další dva dny, kdy nastoupí český tým proti Řecku a domácímu Polsku.

Řecké teplo

12.6. bude podle údajů, které pro Aktuálně.cz vypracovala meteoroložka Dagmar Hosnová, polojasno. Odpolední teplotu 26 °C mohou čekat s větším nadšením Řekové, protože jsou na ně víc zvyklí než Češi. Večer po zápase by teploty měly spadnout na 23 °C.

V závěrečném zápase s domácími Poláky pak bude nejspíš horko. Jednak půjde v sobotu 16. června o všechno, a pak výhled počasí říká, že bude polojasno, večer možnost bouřek, odpoledne kolem 27 °C, večer kolem 25 °C. „Ale musím podotknout, že zejména údaje o druhém a třetím zápase budou vyžadovat aktualizaci, je to přece jen ještě dost daleko,“ uvedla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

reklama