Francouzi hladce přehráli Bulharsko, ale přišli o Benzemu

Olivier Giroud dává gól v zápase Francie - Bulharsko Olivier Giroud dává gól v zápase Francie - Bulharsko autor: Reuters
Fotbalisté Francie zvítězili v generálce na mistrovství Evropy nad Bulharskem 3:0, utkání v Paříži ale kvůli zranění kolene nedohrál útočník Karim Benzema.

Ze hřiště odešel už v prvním poločase krátce poté, co se gólově prosadil Antoine Griezmann. Po přestávce přidal další dva góly Olivier Giroud. Les Bleus vyhráli šestý z posledních sedmi duelů a počtvrté za sebou neinkasovali. V dalších zápasech remizovalo Polsko s Islandem 2:2 a Maďarsko s Irskem 0:0.

Čeští fotbalisté na závěr přípravy před Eurem udolali houževnaté Albánce Čeští fotbalisté na závěr přípravy před Eurem udolali houževnaté Albánce Čtěte zde

Francouzští svěřenci Didiera Deschampse chtěli proti Bulharům navázat na poslední vítězství nad Walesem 3:0 a navzdory houževnatě bránícímu soupeři si už v úvodu vypracovali řadu šancí. Benzema ani Mbappé se ale neprosadili, až ve 29. minutě udeřil třetí útočník Griezmann. Položil se do centru z levé strany a precizními nůžkami poslal favorita do vedení. Byla to jeho 37. branka v reprezentaci.

Radost domácího týmu potom pokazilo zranění Benzemy, který musel sedm minut před přestávkou vystřídat. Ale favorit ani ve druhé půli nepolevil a po hodině hry byl například poměr střel 15:0 v jeho prospěch.

Pojistky ale přidal až v závěru Giroud, který nejprve v 83. minutě zužitkoval centr Pavarda a poté ještě využil další přihrávku Ben Yeddera. Útočník Chelsea v národním týmu vstřelil už 46 branek a jen pět zásahů ho dělí od nejlepšího reprezentačního střelce Thierryho Henryho.

Remízu těsně před koncem naopak zachránili fotbalisté Polska. S Islandem dvakrát prohrávali, ale v 88. minutě vyrovnal střídající Karol Šwiderski. Útočník Soluně se prosadil po pouhých sedmi minutách na hřišti, poté co vystřídal kanonýra Roberta Lewandowského.

Poláci navázali na předchozí remízu z přípravného duelu s Ruskem (1:1) a prohráli letos jen jeden z pěti duelů. Do vrcholného turnaje vstoupí 14. června utkáním se Slovenskem. V základní skupině E ještě vyzvou Španělsko a Švédsko.

Maďaři v Budapešti po předchozím vítězství v přípravě 1:0 nad Kyprem neinkasovali podruhé za sebou. Euro zahájí 15. června proti Portugalsku, dále je čekají Francie a Německo.