reklama

Eriksen oblékne dres a už radil, jak zastavit kamaráda. Se srdcem musí na operaci

Christian Eriksen Christian Eriksen autor: Twitter
V sobotu si v průběhu fotbalového zápasu mezi Dánskem a Finskem šlápl na čáru oddělující život od smrti, několik dní poté už ale Christian Eriksen posílá optimistické vzkazy z kodaňské nemocnice. Ve čtvrtek si prý dokonce oblékne dres a na dálku bude fandit svému týmu v souboji s Belgií.

Eriksen se stále zotavuje poté, co utrpěl srdeční zástavu a zhroutil se na hřišti během prvního zápasu dánského týmu na Euru. Už je jasné, že bude muset na operaci, při které dostane kardioverter-defibrilátor.

"Christian prodělal řadu vyšetření a po nich bylo rozhodnuto, že dostane kardioverter-defibrilátor. Po zástavě srdce je zavedení tohoto zařízení nutné, aby hlídalo srdeční rytmus. Na takovém postupu se shodlo několik odborníků z celého světa a Christian jejich řešení přijal," řekl lékař reprezentačního týmu Morten Boesen.

Devětadvacetiletý záložník je stále hospitalizován na koronární jednotce nemocnice Rigshospitalet, shodou okolností jen několik minut cesty od Parken Stadium, kde dnes nastoupí Dánové proti Belgii.

"Špitál je hned vedle stadionu, a když se podívá z okna, všechno uvidí a pravděpodobně také uslyší," popisoval kouč dánského týmu Kasper Hjulmand. Eriksen se prý zápasu nemůže dočkat, vpodvečer si zapne televizi, oblékne si dánský dres a bude fandit svým reprezentačním parťákům.

"Je to opravdu šílené," kroutil hlavou Hjulmand s tím, že záběry umírajícího Eriksena obletěly celý svět teprve před několika málo dny.

Zápas s Finskem, při kterém rodák z Middelfartu zkolaboval, se po delší přestávce nakonec v sobotu odehrál, opaření Dánové se ale na zbytek mače nedokázali plně soustředit. Outsider si při své premiéře na kontinentálním šampionátu připsal tři body, přičemž čtvrt hodiny před koncem neproměnil penaltu Dán Pierre-Emile Höjbjerg.

Dánsko nyní potřebuje ve zbývajících dvou zápasech ve skupině bodovat, aby mělo šanci na postup do osmifinále. Dnes se postaví hvězdami nabité Belgii, v jejímž dresu ční - nejen postavou - útočník Romelu Lukaku, shodou okolností Eriksenův spoluhráč z Interu Milán.

Ve svém prvním zápase na turnaji si Belgičané hravě poradili s Rusy 3:0, přičemž Lukaku srazil sbornou hned dvěma přesnými zásahy. Po tom prvním přiběhl ke kameře a gól věnoval Eriksenovi. "Mám tě rád, Chrisi," křičel do objektivu.

"Myslela si, že zemřel." Schmeichel prozradil, jak jeho syn utěšoval Eriksenovu ženu "Myslela si, že zemřel." Schmeichel prozradil, jak jeho syn utěšoval Eriksenovu ženu Čtěte zde

"Před zápasem bylo hodně slz a bylo těžké se soustředit," přiznal Lukaku v rozhovoru pro belgickou televizi po duelu. Do utkání s Dány plánuje spolu s dalšími Belgičany v 10. minutě zakopnout míč, aby mohla obě mužstva a fanoušci minutovým aplausem vzdát hold Eriksenovi. 

Ten se ovšem rychle zotavuje, z nemocničního lůžka čile komunikuje se svým trenérem, jak právě Lukakua ubránit. "Ano, dává mi tipy. Lukaku je jeden z nejlepších útočníků vůbec. Je jednodušší zastavit míče, které jdou na něj, než jeho samotného," upozornil Hjulmand.

reklama