reklama

Jeli na Euro s cestovkou fotbalového svazu. Zděsili se

Čeští fanoušci ve Vratislavi, ilustrační foto Čeští fanoušci ve Vratislavi, ilustrační foto autor: Tomáš Kubánek
Zájezd pro fotbalové funkcionáře bloudil, průvodce neuměl polsky

Vratislav - Amatérismus nejhorší kategorie. Tak hodnotili někteří regionální činovníci fotbalové asociace, kteří se vydali fandit české reprezentaci na Euro, služby cestovní kanceláře Fotbal Travel.

Pikantní na tom je, že tuto cestovku zřídila ve spolupráci s Čedokem jako svou "dceřinku" právě Fotbalová asociace ČR.

Funkcionáři z okresů a krajů dostali možnost koupit si od této cestovní kanceláře lístky na zápasy a zájezd s ubytováním. Bronislav Schimke, sekretář Okresního fotbalového svazu z Karviné, takto vyrazil na duel s Ruskem a nestačil se divit.

"Něco takového jsem ještě nezažil. Bylo to celé mizerně zorganizované, nikdo nevěděl, kdy a kam se pojede. Šoféři vůbec nevěděli, kam jedou. A průvodce byl v Polsku poprvé v životě," diví se Schimke.

Bloudili už po Moravě, pak v Polsku

"Ti šoféři pořád někde bloudili. Jelo se z jižní Moravy na sever a po cestě se nabírali další funkcionáři. V každém městě, do kterého se zajelo, ti řidiči bloudili a nabírala se časová ztráta," vypráví Miroslav Vrzáček, předseda KFS Vysočina.

"Kdybych je tam u nás na severu sám nenavigoval, tak jsme tam vůbec nedojeli, oni to chtěli vzít na druhou stranu," diví se Schimke.

"Druhý problém byl průvodce, který neuměl slovo polsky," obrací Vrzáček oči v sloup. Bloudilo se pak i v Polsku a zejména při zpáteční cestě. "Avizované ubytování nebylo ve městě, jak jsme čekali, ale 200 kilometrů od Vratislavi," zaskočilo také Schimkeho.

Fotbal Travel: Sorry, personální problém

Mezi funkcionáři probíhala čilá debata o tom, jestli by takovou cestovní kancelář neměl svaz raději zrušit, než aby mu dělala ostudu.

"Ano, o tom problému při cestě moravských funkcionářů na zápas s Ruskem víme, byl tam personální problém, už je vyřešený," reaguje David Dušek, předseda představenstva Fotbal Travel.

"Co jsem slyšel, tak podobné to bylo i při cestách na další zápasy," říká Schimke. "A zájezdy z české strany také nebyly úplně spokojené," dodává Vrzáček.

Martin Bednář, předseda Moravskoslezského KFS, je mírnější než jeho kolegové: "Já jsem dost zcestovalý, takže už jsem zažil i mnohem horší zájezdy, ale je fakt, že úplně v pořádku to nebylo."

reklama