reklama

Ještě gól a Pilař bude do smrti jezdit vlakem zdarma

Obdivujte mne? Kdepak, gesto Václava Pilaře je čistokrevná radost nad druhým gólem Obdivujte mne? Kdepak, gesto Václava Pilaře je čistokrevná radost nad druhým gólem autor: Reuters
Tím, že dal už druhý gól, na sebe Pilař přitáhl velkou pozornost.

Vratislav – Před Eurem se to zdálo jako zhola nemožná věc, ale najednou k ní má Václav Pilař blízko. Může nadosmrti jezdit vlakem zadarmo, a to dokonce v luxusní třídě, pokud se na šampionátu trefí ještě jednou do soupeřovy sítě.

Nabídka od multimilionáře

Jeden z tuzemských multimilionářů a majitel dopravní společnosti Leoexpress Leoš Novotný nabídl, že českému hráči, který na Euru vsítí tři nebo více gólů, věnuje doživotní jízdenku v jeho vlacích. Pilař dal v zápase s Řeckem vítězný gól a byl to už jeho druhý zásah. Hradecko-plzeňský mrňous – nyní už na cestě do bundesligy - byl autorem i jediné branky do sítě Ruska.

„Jo, šel jsem tam hodně natvrdo a měl jsem i štěstí. Trefil jsem to kolenem,“ popisoval po zápase Pilař moment, kdy v šesté minutě zápasu Česko – Řecko skóroval. Od lajny centroval Gebre Selassie, míč podběhl pod rukou řeckého gólmana a na malém vápně vyhrál hbitý český střízlík přetlačovanou s řeckými náhradními stopery.

Pilař ve společnosti střelců

Tím, že dal už druhý gól, na sebe Pilař přitáhl velkou pozornost. Na Euru se povedlo zatím pouze Rusovi Dzagojevovi dát tři branky, dvě jako Pilař mají ještě Ševčenko a Chorvat Mandžukič. Pravda, jim se to povedlo hned v úvodních střetnutích a druhá utkání mají ještě před sebou.

Na vlakovou jízdenku mu stačí už jen jedna trefa, ale aby překonal střelecký rekord Milana Baroše (pět branek na Euro 2004, kde se nyní neoblíbený vigantický rodák stal nejlepším střelcem), musel by Pilař přitlačit. Při současném tempu (co gól, to zápas) by Baroše pokořil jen v případě českého postupu do finále. Zdá se to nereálné.

Pilař netajil, jak pro něj byl zápas emotivní. "Po zápase vždycky spím, dnes to nebude jinak. Ale v hlavě budu mít lepší myšlenky než po Rusku," usmíval se podle agentury ČTK. Ze svého druhého gólu měl větší radost než při páteční premiéře. Tentokrát byl totiž vítězný.

reklama