Kosovo vyhrálo v Bulharsku gólem z nastavení. Španělsko i Polsko nadále stoprocentní

10. 6. 2019 23:26
Fotbalisté Kosova zvítězili v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2020 na hřišti Bulharska gólem v nastavení 3:2 a ve skupině A se posunuli na třetí místo o bod za český tým. Kosovo po třech remízách poprvé naplno bodovalo. Naopak Bulhaři nevyhráli ani počtvrté.
Kvalifikace o ME: Bulharsko vs. Kosovo.
Kvalifikace o ME: Bulharsko vs. Kosovo. | Foto: Reuters

Hosty dostal do vedení ve 14. minutě Rashica. Domácí zásluhou Ivelina Popova před odchodem do šaten srovnali a ve druhé půli díky Dimitrovovi otočili skóre. Kosovo však v 64. minutě Muriqiho zásluhou srovnalo a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat Rashani. Bulhaři po páteční porážce 1:2 v České republice prohráli i druhé utkání pod vedením nového trenéra Krasimira Balakova.

Španělsko zvítězilo i ve čtvrtém kvalifikačním zápase. O výhře 3:0 nad Švédskem rozhodl až druhý poločas. Rozdílový gól vstřelil obránce Ramos v 64. minutě z pokutového kopu. Pět minut před koncem základní hrací doby se znovu z penalty prosadil Morata a dvě minuty po něm stanovil konečné skóre Oyarzabal.

Seveřany na druhé příčce skupiny F vystřídalo Rumunsko díky triumfu 4:0 na Maltě. Třetí gól Rumunů vsítili Chipciu, který po uplynulé sezoně skončil ve Spartě po ročním hostování z Anderlechtu Brusel. Zápas ale nedohrál, jelikož v 81. minutě obdržel druhou žlutou kartu.

Stoprocentní bilanci ze čtyř utkání má rovněž Polsko, které si poradilo s Izraelem 4:0. Na třetí místo skupiny G se o bod za Izrael po výhře 4:1 v Severní Makedonii posunulo Rakousko. Slovinci si v Lotyšsku zastříleli a díky vítězství 5:0 poprvé naplno bodovali.

Třetí výhru ze čtyř zápasů oslavila Ukrajina po triumfu, která zdolala 1:0 Lucembursko. Srbsko ve skupině B díky vítězství 4:1 nad Litvou ve třetím duelu poprvé bralo tři body.

Stejnou bilanci jako Ukrajina má ve skupině D Irsko, které si poradilo s Gibraltarem 2:0. Po dvou remízách se Švýcary a Iry se v kvalifikaci premiérově ze tří bodů radovali Dánové, kteří porazili Gruzii 5:1.