reklama

Sdílíme vaši bolest. Maďaři fandili Čechům a podpořili oběti tornáda

Tragédie, která v podobě ničivého tornáda postihla jižní Moravu i část severních Čech, našla svoji odezvu také v Budapešti. Domácí fanoušci přáli ve čtvrtfinále s Nizozemci úspěch českému týmu a vyjádřili i solidaritu s lidmi postiženými živelnou pohromou.

Poté, co maďarská reprezentantce i přes sympatický výkon na Euru skončila, našli si příznivci nástupců "Kouzelných Maďarů" z 50. let nový oblíbený tým. V hledišti Puskás Arény při nedělním osmifinále ME přáli úspěch českému celku.

Zjevení jménem Holeš. Ve Slavii si zvykl látat díry, teď je z něj hrdina. Už podruhé Zjevení jménem Holeš. Ve Slavii si zvykl látat díry, teď je z něj hrdina. Už podruhé Čtěte zde

Nebylo to jen nějaké imaginární fandění. Maďaři předvedli svoji podporu i názorně. Přitom nešlo vůbec o fotbal, vyjádřili solidaritu s oběťmi ničivého tornáda, jež postihlo jižní Moravu i část severních Čech.

Hned u hrací plochy se skvěl velký bílý nápis na černém podkladu. Text  "Osztozunk a fájdalmatokban" Veletek vagyunk ma is!!" v překladu znamená "Sdílíme vaši bolest! Jsme s vámi i dnes".

Už před podvečerním duelem se ve fanzóně objevil na velkoplošné obrazovce vzkaz v češtině na podporu obcí na jihu Moravy, které ve čtvrtek zničilo tornádo.

Na postižené krajany mysleli také čeští reprezentanti. Národní tým poslal blíže nespecifikovanou částku na konto sbírky Nadace Via.

reklama