reklama

Messi? Ronaldo? Ne, na Zlatý míč útočí starý lišák Pirlo

Andrea Pirlo. Andrea Pirlo. autor: Reuters
Pokud Itálie vyhraje evropský šampionát, má třiatřicetiletý fotbalista velkou šanci.

Varšava - Celá Itálie, celá Evropa, celý fotbalový svět. Všichni teď pějí ódy na Andreu Pirla. Zkušený italský fotbalista táhne reprezentaci Itálie za velkým úspěchem na fotbalovém Euru. Třiatřicetiletý hráč ke skvělým výkonům přidává spektakulární nadstavbu - geniální momenty.

V úvodním utkání proti Španělům přihrál fantastickým způsobem na gól Di Natalemu, proti Chorvatům zase skóroval precizně provedeným přímým kopem. A ve čtvrtfinále s Anglií proměnil penaltu úchvatným dloubákem alá Panenka.

Prandelli: Andrea si Zlatý míč zaslouží, je nejlepší ze všech

Italský kouč Cesare Prandelli si dokonce myslí, že by měl středopolař turínského Juventusu získat Zlatý míč FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa.

„Andrea by měl vyhrát Zlatý míč, zasloužil by si to. Je nejlepší ze všech,“ uvedl Prandelli v rozhovoru pro deník La Gazzetta dello Sport. Že by ale v anketě dostal přednost před megahvězdami typu Messi, či Ronaldo? Pokud dovede squadru azzuru k evropskému titulu, není to vyloučené. I v klubové sezoně totiž zářil. Skvělými výkony pomohl „Staré dámě“ k triumfu v Serii A.

Pirlovi a jeho penaltě se poklonil i Xavi

Pirlova panenkovská penalta nadchla nejen Italy. Poklonu dlouhovlasému mágovi skládají také v Anglii.  "To snad ne, Pirlo si musí dělat legraci! Je úchvatný, ale my máme hráče podobného věku a srovnatelné kvality. Bohužel nebyl v týmu. Jmenuje se Paul Scholes," napsal na svůj účet na bitteru útočník Michael Owen.  Také Rio Ferdinand, který se na Euro nedostal, byl nadšený. „Pirlo povýšil zápas do mistrovské třídy,“ podotkl.

Asi vůbec nejcennější pochvalu obdržel Pirlo od svého španělského protipólu, Xaviho Hernandéze. „Skvělá penalta od Pirla, fenomenální,“ napsal na twitter. A jeho spoluhráč Gerard Piqué souhlasil. „Pirlo je jednoduše třída.“

Pošle ve výtečné formě hrající fotbalový kouzelník domů i nadupané Němce?

reklama