Modrič parádním volejem vystřelil Chorvatsku vítězství nad Tureckem

Začala "česká" skupina, s vetřelcem na hřišti a krvácejícím hrdinou. Němci a Poláci slavili výhru
Muž v chorvatském dresu se rázem ocitl u rohového praporku a přidal se ke slavícím hráčům.
Ale jen na chvíli, než ho z hřiště stadionu v Parku princů vyvedla ochranka.
A nebyl to jediný problém francouzských pořadatelů. Během utkání se na trávníků ocitla také dýmovnice vhozená z hlediště.
Zápas skupiny D, kde hrají i čeští fotbalisté, rozhodl parádní trefou z přímého kopu Luka Modrič.
12. 6. 2016 16:52
Chorvaté mají do tabulky "české" skupiny D první tři body, když porazili v nedělním zápase Turecko 1:0. Vítěznou trefu obstaral parádním volejem Luka Modrič.

Paříž - Jediný gól stačil Chorvatsku k tomu, aby porazilo ve svém úvodním zápase evropského šampionátu Turecko 1:0. Jediný gól obstarala hvězda Realu Madrid Luka Modrič. Chorvaté tak nyní se třemi body vedou českou skupinu D.

"Byli jsme lepším týmem. Teď si užijeme vítězství, ale náš výkon musíme zopakovat v dalších zápasech. Pokud se nám to povede, můžeme v Evropě uspět," uvedl chorvatský záložník Ivan Rakitič.

Skupina D byla zahájena v pařížském Parku princů duelem mezi Tureckem a Chorvatskem, tedy dvěma týmy, které vyznávají bojovný fotbal na hranici pravidel. A utkání bylo skutečně od první minuty velmi tvrdé, rozhodčí Eriksson musel především uprostřed hřiště hru často přerušovat kvůli faulům z obou stran. Co se týče fotbalovosti, začali lépe Chorvati.

Srna ve druhé minutě odcentroval z pravé strany, Rakitič předskočil bránícího Baltu, ale zakončoval těsně vedle. Turci se do útočné fáze nemohli pořádně dostat a sami měli potíže s bráněním. Brozovič naštěstí pro Turecko hlavičkoval nepřesně jak po centru Perišiče z levé, tak po centru Srny z pravé strany.

Turecká šance a fantastická střela Modriče

Turecký brankář Babacan měl štěstí také po další nabídce od Srny, kterou vyboxoval jen k Badeljovi. Záložník italské Fiorentiny ale střílel přesně doprostřed branky. Na opačné straně konečně vystrčili ofenzivní růžky také Turci, Gönülův centr nalezl nabíhajícího Tufana, avšak také on hlavičkoval pouze přesně do prostoru, který pozorně střežil gólman Subašič.

To hlavní přišlo čtyři minuty před přestávkou. Erkin odvrátil dva chorvatské centry na rohový kop, který už ale turecký celek neubránil. Inan v nepřehledné situaci ve vápně odkopl míč vysoko nad hlavy všech ostatních. Za pokutovým územím se do balonu z voleje opřel Luka Modrič, složitý kop zvládl famózně a odrazem o zem poslal míč k tyči za záda Babacana.

Nestárnoucí Srna pojistku nepřidal

Do druhého poločasu nastoupilo Turecko s jednou změnou a nevýrazného Özyakupa vystřídal Sen. Záložník Fenerbahce se uvedl rychlým náběhem a vzápětí povedenou střelou. Tu bohužel pro něj zablokoval spoluhráč Tusan. Náskok Chorvatů mohl brzy navýšit Srna. Nejdříve se postavil k přímému kopu a nastřelil břevno, o něco později minul po Perišičově průniku levačkou odkrytou branku.

Chorvati přimáčkli Turky a vytvořili si také další šance. Brozovič si v pokutovém území zpracoval skákavý balon, jenomže střelou ze vzduchu zamířil až za levou Babocanovu tyčku. Trenér Terim zareagoval na nevýrazný projev svých svěřenců další rošádou. A ze hřiště stáhl rovnou největší hvězdu. Turana vyměnil útočník Yilmaz, ale to žádný větší progres nepřineslo.

Zkrvavený hrdina jménem Čorluka

Kostkovaní už nedokázali žádnou příležitost využít. Perišič odehrál skvělé utkání a trápil Turky průniky po levé straně. Po jednom z centrů doklouzal před prázdnou bránu Brozovič, jenomže na míč nedosáhl. O něco později hlavičkoval právě Perišič po centru Mandžukiče do břevna, poté ho ještě tváří v tvář vychytal gólman Babacan.

Celé utkání provázely útrapy chorvatského stopera Čorluky, jenž inkasoval v první půli úder loktem do obličeje a celkem třikrát musel být kvůli nepřestávajícímu krvácení ošetřován. V nejdůležitější chvíli ale na hřišti byl. Turci si žádný drtivý tlak nevytvořili ani na konci, ale v nastavení se Balta přeci jen ve vápně tlačil k nebezpečné střele. Na poslední chvíli mu ale pod nohy čistým způsobem zajel Čorluka. Potom už mohli Chorvati slavit tři body.

Mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii:

Skupina D (hráno v Paříži):

Turecko - Chorvatsko 0:1 (0:1)

Branka: 41. Modrič. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark - Johannesson, Strömbergsson (všichni Švéd.). ŽK: Tosun, Balta, Sen - Strinič. Diváci: 43.842.

Turecko: Babacan - Gönül, Topal, Balta, Erkin - Tufan, Inan, Özyakup (46. Sen) - Calhanoglu, Turan (65. Yilmaz) - Tosun (69. Mor). Trenér: Terim.

Chorvatsko: Subašič - Srna, Čorluka, Vida, Strinič - Modrič, Badelj - Brozovič, Rakitič (90. Schildenfeld), Perišič (87. Kramarič) - Mandžukič (90.+3 Pjaca). Trenér: Čačič.