reklama

Na Rusy jsme připraveni, hlásí Kadlec. A nastoupí bez masky

Obránce Michal Kadlec již na Euru s ochrannou maskou hrát nemusí Obránce Michal Kadlec již na Euru s ochrannou maskou hrát nemusí autor: Jakub Šafránek
Obránce Michal Kadlec považuje Rusy za favority skupiny

Vratislav - V pátek večer se čeští fotbalisté konečně dočkají. Zápasem s Ruskem vstoupí do mistrovství Evropy.

"Je to těžký soupeř a jeden z favoritů skupiny, i když ta naše skupina je vyrovnaná," říká na adresu prvního rivala obránce Michal Kadlec. "Ale my máme také kvalitní tým. Uvidíme... Ať vyhraje ten lepší a šťastnější," přeje si, aby mělo utkání kvalitu a vítěz se radoval zaslouženě.

Rusové nahánějí hrůzu především svým útokem. Nedávno se o tom v přípravě přesvědčili Italové, kteří utrpěli debakl 0:3. "Aršavin, Keržakov i Širokov představují velkou hrozbu. Kvalitní jsou ale i směrem dozadu. Jsme na mistrovství Evropy, tady nenajdete lehkého soupeře," tvrdí opora Leverkusenu.

Výhra by byla pěkná, ale nerozhodne o postupu

Sedmadvacetiletý bek však věří, že český tým má o držiteli bronzu z minulého šampionátu dostatek informací, aby dokázal jeho sílu eliminovat. "Myslím si, že jsme na ně připraveni. Určitě ještě bude nějaké závěrečné video a snad se na ně nachystáme lépe než oni na nás."

Mít po prvním utkání v základní skupině tři body, hrálo by se Bílkovým svěřencům hned lépe. "Pokud se nám start povede, bude to nádhera. Kdyby se nám ale náhodou nepovedl, neházíme flintu do žita. Už se několikrát ukázalo, že to nemusí nic znamenat a může se to otočit. Každopádně si ale přejeme vítězství," je odhodlán Kadlec.

Klíčový muž české defenzivy už na Euru nemusí nosit ochrannou masku, kterou si kryl zlomený nos. Podle lékařů je již vše v pořádku. "Už se těším. Je to pro mě lepší, protože můžu lépe dýchat a také se orientovat. Jsem rád, že jsem ji konečně odložil."

reklama