reklama

Nebezpečí rowdies? Strach budí spíš opilá mládež

Na vratislavském Rynku to v noci žije, veselící se mládež však nevypadá vždycky úplně sympaticky Na vratislavském Rynku to v noci žije, veselící se mládež však nevypadá vždycky úplně sympaticky
Jak také vypadá noční život ve Vratislavi

Vratislav (Od našeho zpravodaje) - Polští fanoušci, tedy jejich radikálnější frakce, mají ve fotbalovém světě docela negativní pověst. V posledních letech se ale zdá, že se zklidňují, a příznivci chodíci na zápasy reprezentace především vytvářejí fantastickou atmosféru, kterou ´bialo-czerwonym´ závidí celá Evropa.

Větší strach Poláci vzbuzují spíš mimo stadiony. V ulicích o večerních a nočních hodinách.

Přes den centrum Vratislavi zaplňují především procházející se turisté, kteří zhusta usedají do křesílek početných kaváren a restaurací se zahrádkami a klidně sledují okolí. Zato večer se zde odehrává jiný mumraj.

S Rusy to bylo vyhrocené

Historický Rynek se rázem promění v hlučnou zónu, plnou opilé a řvoucí mládeže. Typický Polák má drsnější rysy a krátký sestřih, což při nočním osvětlení nepůsobí úplně sympaticky.

Přestože je v Polsku pití alkoholu na ulicích zakázáno, nikdo to neřeší. Mnoho lidí si nese své pivo nebo láhev tvrdého veřejně v ruce a pravidelně jej popíjí.

Pak umějí být Poláci kamarádští, ale často i hodně nepřátelští. Obzvláště to bylo vidět, když do města zavítali rozjaření fanoušci z Ruska. To chybělo k nějaké té bitce opravdu málo.

Pokud se tedy vydáte na noční tah Vratislaví, nechoďte radši sami.

reklama