reklama

K tragédii na Euru chybělo málo. Odstřelovač už byl připravený, potvrdila policie

Paraglidista Greenpeace zranil na stadionu v Mnichově několik lidí. Reuters |  00:40
Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann potvrdil, že policejní odstřelovač byl připraven sestřelit muže, který přiletěl před úterním zápasem fotbalového mistrovství Evropy Německo - Francie na trávník mnichovského stadionu.

K tragédii chyběl opravdu jen kousek, odstřelovač už byl připravený do akce. Prst na spoušti nakonec naštěstí nestiskl. "Střelec nezasáhl jen díky transparentu Greenpeace," prozradil Herrmann.

Měli bychom soupeře porážet, ne kousat. Pogba s protestem neuspěl, Rüdiger se omluvil Měli bychom soupeře porážet, ne kousat. Pogba s protestem neuspěl, Rüdiger se omluvil Prohlédněte zde

Aktivista se totiž k trávníku Allianz Areny snesl na žlutém křídle s výrazným nápisem Greenpeace a Kick out oil (Vykopněte naftu). Díky tomu ozbrojené složky poznaly, že se jedná o ekologického aktivistu.

"Kdyby to policie vyhodnotila jinak a dospěla k jinému závěru, třeba že může hrozit teroristický útok, letec by svůj čin mohl zaplatit životem," připustil bavorský ministr vnitra.

Muže okamžitě z hrací plochy odvedli členové ochranky. Parašutista během přistání, při kterém narazil do drátů pro tzv. pavoučí kameru, poranil na hlavě dva lidi, kteří museli být ošetřeni v nemocnici. Sám zraněn nebyl.

"Nemáme žádné pochopení pro takové nezodpovědné jednání, které dává v sázku lidské životy," uvedla německá policie.

Také UEFA označila čin za bezohledný a nebezpečný, místní úřady podle ní podniknou nezbytné kroky.

Organizace Greenpeace se za ohrožení a zranění osob na stadionu omluvila. "Doufáme, že se všem vede dobře," uvedla na Twitteru. Aktivistu prý postihly technické problémy a musel přistát nouzově.

Tak Francie vyloupila Mnichov. Aktivista přistál na hřišti a zranil osvětlovačku Tak Francie vyloupila Mnichov. Aktivista přistál na hřišti a zranil osvětlovačku Prohlédněte zde
reklama