reklama

ONLINE Kdo může za fiasko s Ruskem? Ptali jste se experta

Václav Pilař bojuje o míč s Alexandrem Aňjukovem během utkání Ruska s Českou republikou na Euru 2012. Václav Pilař bojuje o míč s Alexandrem Aňjukovem během utkání Ruska s Českou republikou na Euru 2012. autor: Eduard Erben
Ptali jste se v online rozhovoru experta Aktuálně.cz Luďka Mádla na vše k úvodnímu vystoupení českého týmu na Euru 2012.

Český tým ve svém prvním utkání na mistrovství Evropy ve fotbale utržil od Ruska debakl 1:4. Kdo může za vysokou porážku? Zvolil Michal Bílek správnou taktiku? Měl hrát Milan Baroš, nebo jiný útočník? Ptali jste se na vše, co vás k tomuto utkání zajímalo, fotbalového analytika Aktuálně.cz Luďka Mádla.

ONLINE Kdo může za debakl s Rusy? Ptejte se experta na fotbal

Luděk Mádl odpovídal na vaše otázky od 12:00 do 13:00.

? Giacomo Zaffarone - 9. 6. 2012 9:09 Dobrý den. Co říkáte na výkon Michala Kadlece v zápase s Ruskem, potažmo hru celé obrany? Dá se s tím v následujících zápasech ještě něco dělat?

Luděk Mádl: Michal Kadlec odehrál nejhorší zápas v reprezentaci a možná i v celé své profesionální kariéře. Záleží na něm, jestli se z toho dokáže dostat.

? Bohatýr - 9. 6. 2012 9:09 Co říkáte na výkon Rusů. Mají na to, vyhrát celé Euro?

Luděk Mádl: Krásný den, pojďme na to.
Rusové výborně kombinovali v útočné fázi, nutno ovšem dodat, že český tým jim to příliš neznepříjemňoval... V koncovce mohli být Rusové ještě efektivnější. Ze skupiny, zdá se, postoupí. Já ale pořád vidím hlavní favority Eura někde jinde

? Milan Kolář - 9. 6. 2012 12:00 Dobrý den, myslíte si, že je problém ve špatné zápasové taktice pana Bílka, nebo si neumí u hráčů sjednat respekt a pořádek (ti si pak na hrišti dělají, nebo spíše nedělají, co chtějí). Děkuji.

Luděk Mádl: Dobrý den. Tak trocu asi platí obojí. Jsem přesvědčen, že hráči rozhodně neplnili taktické pokyny, které dostali. Ale ten zápas se jevil jako prokoučovaný, zdá se, že trenér neodhadl, do jaké míry jeho tým může hrát proti Rusům otevřeně.

? Pavel - 9. 6. 2012 12:02 Dobrý den. Koho byste nominoval do základní jedenáctky pro příští zápas naší reprezentace vy?

Luděk Mádl: To je klíčová otázka... Problém je, že katastrofální výkon podali hráči, na nichž se mělo stavět: Kadlec, Sivok, Plašil... Trenér teď uvidí, jak se s tím psychicky srovnají, jak se budou jevit na tréninku. Nicméně na pozicích stoperů bych možná vyzkoušel Suchého s Hubníkem, vlevo Limberského. A proti Řekům by snad roli defenzivního záložníka mohl zvládnout Hübschman.

? Catenaccio - 9. 6. 2012 12:03 Dobrý den,

nemyslíte si, že jste se jako novinář píšící o tom, že český tým by měl být ofenzivnější, podílel na tak vysoké prohře? Omluvíte se případně za Váš díl viny?

Proč u nás média význam defenzivy shazují a nevěnují jí větší pozornost?

Luděk Mádl: Dobrý den,
nastolil jsem, tuším ve čtvrtek, otázku, zda Češi budou hrát totálního "zanďoura", nebo zda se na to "bude dát dívat". Přiznám se, že by mě ve snu nenapadlo, že proti Rusku Češi v podstatě nebudou bránit vůbec. Vím, že fanklub defenzivního fotbalu jsem patrně svým článkem nepotěšil.

? Honza - 9. 6. 2012 12:04 Reprezentace dlouhodobě předvádí špatné výkony, řekl bych čím dál horší, na MEjsme postoupili především díky slabé skupině s štěstí na los v baráži. Souhlasíte se mnou?

Luděk Mádl: Souhlasím. Například výkonnost Skotů dnes není měřítkem. V baráži jsme pak měli štěstí, že jsme narazili na "hratelnou" Černou Horu. A to ještě Petr Čech zejména v Podgorici trefil Vučiničovi několik gólů.

? no name - 9. 6. 2012 12:05 Souhlasite ze Cesi pojedou diky svemu fotbalovemu umu z dejiste sampionatu zpet domu mezi prvnimi,neli uplne prvni?Nechci zadnou diplomatickou odpoved,ano ci ne? Diky P

Luděk Mádl: Chci věřit tomu, že s Řeky něco uhrát můžou. Remíza v utkání Řecko-Polsko nám teoreticky nahrává. Ale pokud mám říct, jestli ze skupiny postoupíme, nebo nikoli, tak tipnu, že nikoli.

? Flyer - 9. 6. 2012 12:08 Zdravím, jaký máte názor na "trenéra" Bílka a jeho vedení zápasu s Ruskem, nemyslíte si, že měl více zasahovat do sestavy podle vývoje zápasu...?

Luděk Mádl: Už v průběhu první půle měl z lavičky vydávat signály, aby se neútočilo tak bezhlavě a aby se hráči vraceli. Střídání na začátku druhé půle bylo podle mě logickým řešením problému s nefunkčním defenzivním záložníkem Plašilem. Rezek šel dolů, protože byl na trávníku naprosto zbytečný. Zbývající dvě střídání asi skutečneě mohla proběhnout, řekněme, o deset minut dřív.

? Honza - 9. 6. 2012 12:09 Vím, že po bitvě každý generál, ale myslíte, že by Jiří Štajner měl šanci něco změnit? Podle mě je chyba v celém systému hry, v absenci sebekritiky a jednotlivec by nic nezměnil

Luděk Mádl: Konkrétně včera naprosto selhal tým jako celek. Jiří Štajner by na tom nic nezměnil.

? pavel - 9. 6. 2012 12:12 Dobrý den, jak by jste zhodnotil výkon Petra Čecha v naší bráně?

Luděk Mádl: Neudělal podle mě žádnou chybu, ale nepodařilo se mu ani nic chytit.

? Týna - 9. 6. 2012 12:13 Jak byste v dané situaci řešil otázku ofenzivní činnosti proti Řecku? Dát k Barošovi ještě jednoho útočníka nebo něco úplně jiného? Děkuji za odpověď.

Luděk Mádl: Chci věřit tomu, že proti Řecku by se český tým mohl dostat do tlaku. Proto je tu možnost nasadit Pekharta či Necida, útočníky, kteří jsou zvyklí zakončovat ve vápně. I hlavou. Baroš je brejkovější typ, který je zvyklý pohybovat se na ofsajdové lajně.

? Viktor - 9. 6. 2012 12:14 Myslím si, že včerejší výsledek a tragická hra národního týmu naprosto znevážila celý český fotbal a předchozí mezinárodní výsledky na euru. I při absenci naprostých superhvězd, přece tým dělá kvalitní práce trenéra, která má mít hlavu a patu (ne Pat a Mat). Souhlasíte?

Luděk Mádl: Nemyslím si, že by včerejší výsledek znevážil třeba výsledky práce Karla Brücknera a předchozích generací. Ale ostuda to byla. Jako hrom. A trenér Bílek si ji za rámeček nedál.

? Marie - 9. 6. 2012 12:16 Dobrý den. Výkon našeho mužstva se mi zdál až dětinský. Jaký procentuální podíl na něm měl trenér Bílek?

Luděk Mádl: To je složité zodpovědět. Nicméně za tým, jeho disciplínu a herní projev je zodpovědný. Za hráče to pravda sám odkopat nemůže, ale... Střelím od boku... 70 procent?

? Mara - 9. 6. 2012 12:17 Chyba je v trenerovi. Špatně odhadl soupeře a pak nezareagoval na vývoj utkání. Navíc špatně poskládaný team. Za stavu 2:0 látat děravou obranu a zálohu. Bláznovství. Spoléhat na Baroše, který je nulový, nepochopitelné. A vyměnit pilíř zálohy Jiráčka, dříče, za breakového hráče Petrželu, kde nám soupeř ze zapezpečené obrany, žádný break nedovolí, to už je magořina. Evidentní neforma Plašila a Hubníka, kteří si navíc s ostatními hráči překáží a nečtou hru. Pane trenér...

Luděk Mádl: Jiráček už podle mě neměl sílu. A navíc se trenér Bílek pokusil Petrželou rozhýbat pravé křídlo, což se celkem podařilo. Tohle bych mu nevyčítal.

? filip - 9. 6. 2012 12:19 Je Bílek dobrý trener pro nároďák?

Luděk Mádl: Dostal ho na Euro. To je zatím všechno. Herní projev je nepřesvědčivý a včera s týmem vybouchnul. Určitějsou v Česku lepší trenéři, ale většinou pod smlouvou.

? Vašek - 9. 6. 2012 12:20 Rezek nepatří do tohoto mužstva.Vždyť neumí ani pořádně zpracovat míč, jen beznadějně běhá po hřišti sem a tam.Jen bojovnost dnes už ve fotbale nestačí.

Luděk Mádl: SOuhlasím s vámi, že jeho technická výbava neodpovídá úrovni, na které se ocitl.

? Honza - 9. 6. 2012 12:22 Chybí vám v nominaci výrazně nějaký hráč?

Luděk Mádl: Jiří Štajner by asi při účasti Rosického na hřišti seděl na lavičce, případně by střídal na pár minut.
Ale Ladislav Krejčí podle mě mohl hrát i v základní sestavě - on vlevo, Pilař vpravo.

? pavel - 9. 6. 2012 12:22 Dobrý den, myslíte že může být náš tragický výkon výhodu v dalším zápase, kde by došlo k podcenění našeho týmu?

Luděk Mádl: No, myslím, že Řekové zase až tak sebevědomí nebudou, aby k zápasu přistoupili lehkovážně.

? Desmoděda - 9. 6. 2012 12:22 Dobrý den. Myslíte si, že by tento výběr byl s jiným trenérem schopen podávat lepší výkony a lépe plnit taktické pokyny?

Luděk Mádl: Ano.

? Richardson - 9. 6. 2012 12:23 Myslíte, že pokud bude reprezentace pokračovat v takových výkonech jako včera, by měl Michal Bílek odstoupit z funkce??

Luděk Mádl: Pokud by na Euru následovaly další vysoké porážky, pak předpokládám, že to učiní.

? levrenc - 9. 6. 2012 12:24 K čemu máme u týmu trenérakterý si prosazuje jen svá rozhodnutí a má emoce k hráčům které potom nechá doma

Luděk Mádl: Bojím se, patrně spolu s vámi, že trenéru Bílkovi chybí charisma a schopnost tým vybudit tak, aby hrál na 150 procent.

? mirek - 9. 6. 2012 12:25 Baroš? Kdo tam poslal takovou nulu. Máme podstatně lepší. Mimochodem, jeho teatrální pády akorát naštvou rozhodčí.

Luděk Mádl: Bojím se, že v utkání tohoto typu, kdy nemáme nějakou jasnou územní převahu, by toho na hrotu víc neudělali ani další útočníci, které má trenér Bílek v kádru.

? Standa - 9. 6. 2012 12:26 Nepochopim proč uvažujete o Hubníkovi. U čtvrtého gólu byl jen jako divák a u prvního se místo vyběhnutí proti soupeři, otočil zády a lehal si na zem. Jeho mezihra taky vetšinou nestala za nic a špatně hrál i poslední přípravy. Není třeba tohle jedna z hlavních chyb ?

Luděk Mádl: Ano, i Hubník dělal chyby. Ale z hráčů schopných hrát středního obránce, dopadl podle mě ještě relativně nejlíp. Koho byste na stoperskou dvojici postavil vy?

? Tomas J. - 9. 6. 2012 12:26 Dokazzet si vysvetlit proc trener Bilek porad stavi Barose, kdyz uz je davno za zenitem a a repre uz nema budoucnost? Copak to nevidi jak hraje?vykon obrany katastrofa.

Luděk Mádl: Staví ho proto, že nemá nikoho jiného. Necid má obrovský potenciál, ale zlomená noha ho velmi, velmi přibrzdila. Pekhart mě v reprezentačním dresu dosud nikdy nepřesvědčil. Lafata je útočníkem pro domácí ligu, žádná velká perspektiva vzhledem k věku. Z mladších znám jen Chramostu.

? Ondřej - 9. 6. 2012 12:28 Chtěl bych se Vás zeptat, jestli není třeba už začít hrát na jiný systém než 4:5:1,(protože každej trenér už má náš systém "přečtenej")a ačkoliv je Baroš relativně dobrej běžec, sám na hrotu prostě nic nezmůže. Mě osobně se líbí systém 4:3:3 s krajníma vysunutejma bekama, či 4:4:2 s Barošem/Necidem/Pekhartem v útoku, přeci jen 2 útočnící jsou více než jeden. Navíc kombinace vázne, obrana nikde a vůbec není zhuštěněj střed či vysocí hráči na hlavičku v útoku.

Luděk Mádl: Trenér Bílek zkoušel v průběhu svého působení různé věci - a 4-2-3-1 zafungovalo v klíčové fázi, tedy zejména v baráži. Měnit systém teď uprostřed Eura by asi nebylo rozumné, z toho by byla ještě větší divočina. Uvidíme, co se bude dít po něm.

? jack - 9. 6. 2012 12:29 Máme podle Vás po včerejším výkonu ještě šanci uspět?

Luděk Mádl: Když porazíme Řeky a Portugalce, tak dozajista. Snad by mohly stačit i 4 body. Ale výkony českého týmu by se pochopitelně musely dramaticky zvednout.

? daniel - 9. 6. 2012 12:29 Jak se Vám jeví z vašeho pohledu taktický záměr trenéra, kdy celou přípravu a zápasy jakoby ladí sestavu a před prvním utkáním ji totálně překope?

Luděk Mádl: Udělal podle mě jednu změnu. Původní úvaha, že Kadlec bude stoperem a Limberský vlevo, se změnila na Kadlec vlevo a Hubník stoperem. Otázka je, do jaké míry teď trenér Bílek bude, nebo nebude překopávat sestavu před Řeckem.

? Michal - 9. 6. 2012 12:31 Dobrý den, nemyslíte si, že by bylo týmu prospěšné, kdyby se stal hlavním koučem právě František Komňacký a trenér Bílek by šel ze hry. Osobně si myslím, že je to náš nejlepší trenér současnosti. Kam přišel, tak dokázal tým neuvěřitelně zvednout a slavil s ním úspěchy....

Luděk Mádl: V Jablonci to mělo na jaře velmi sestupnou tendenci... Nicméně pan Komňacký by rozhodně byl jednou z alternativ, o které by se dalo uvažovat. Jen by se situace musela nějak vyřešit s Jihlavou, kde, jestli se nepletu, už pan Komňacký podepsal trenérskou smlouvu. Obojí najednou by dělat nešlo.

? Milan - 9. 6. 2012 12:33 Sivok není konstruktivní kráč, jen rozdává míče nejbližšímu spoluhráči. A jeho defenziva - jen poziční neúčinná hra. Je třeba zařadit do zápasu hráče, kteří jsou hladoví po úspěchu Darida, Limberský. Hübschman je jen defenzivní hráč a k tomu bez zrychlení, to na součastnou špičkovou evropskou úrověň nestačí. Bohužel součastná generace hráčů moc bariant nenabízí.

Luděk Mádl: Limberským ani Daridou bohužel nevyřešíte Sivokovu pozici stopera.

? Jarda - 9. 6. 2012 12:33 Pěkný den, nemyslíte si zrovna jako já, že by měl Bílek tu novou smlouvu na další dva roky u nároďáku raději sám a bez nátlaku roztrhat ? Děkuji

Luděk Mádl: Jak už jsem na podobnou otázku odpovídal, pokud by podobná katastrofa měla na Euru pokračovat, určitě by to sám intenzivně zvažoval. Přinejmenším.

? Aladin - 9. 6. 2012 12:34 Rezka, který na reprezentaci nemá vzal Bílek na každou trenérskou štaci, kde byl(už mám podezření, že ho bere i na záchod). Hubník nejhorší(nebo jeden z) obránce bundelsigy v repre, Baroš v neelitní turecké lize 9 gólů, Plašil "mistr světa v zasekávačkách" hlavní stavební kámen atd atd. Nemyslíte, že Bílek nemá dostatečný nadhled?

Luděk Mádl: Bojím se, že nemá moc jiných variant. Hráči, které jste jmenoval, jsou schopni dramaticky lepších výkonů než včera.

? Jarda - 9. 6. 2012 12:34 Vidím,že se tu hodně propírá Milan Baroš. Dřív toho hodně naběhal a alespoň zaměstnával soupeřovu obranu. No že by i v té době udělal díru do světa se říct nedalo,ale makal. Jenže Milan už je za zenitem a hlavně. Ani moc nemaká. A pokud se rozeběhne 2x 3x za zápas,tak to je hodně. Pro mužstvo málo. pokud na to nemá,tak by ho měl nahradit mladší i bez zkušeností,ale který bude obraně víc zatápět a ne jen teatrálně padat,jak už kdosi napsal.

Luděk Mádl: Věřme, že se do skvělé formy po zranění znovu dostane Necid. V budoucnu může být naděje v Chramostovi nebo Václavu Kadlecovi.

? Michal - 9. 6. 2012 12:35 Dobrý den, pojmenujme konečně situaci pravým jménem. Trenér Bílek a někteří hráči už do reprezentace skutečně nepatří. Hra je totálně bez systému a obrana je naprostý průchoďák. Nechápu, že trenér celý poločas čeká se střídáním a to samé v době, kdy už někteří hráči sotva chodí. Jak je vůbec možné mít tak špatně fyzicky připravený tým?

Luděk Mádl: To mě taky zarazilo, že už v prvním utkání na Euru Češi polykali andělíčky... A fyzičku už si v průběhu Eura zjevně nezlepší.

? Tonnie - 9. 6. 2012 12:35 Co říkáte sestavě na Řecko: Čech - Gebre, Suchý, Kadlec, Limberský - Hubschmann, Plašil - Petržela, Rosický, Pilař - Necid.
Hubník a Sivok jsou tragičtí. Rezek nemá techniku. Baroš je neškodný. Pekhart je nemehlo. Lafata je pro hru na jeden hrot málo důrazný.

Luděk Mádl: Proč ne. Mě jen naprosto zděsil Kadlecův páteční výkon.

? Jan Hoplíček - 9. 6. 2012 12:36 Proč mám pocit, že fotbal, který předvádí Česká reprezentace mi připomíná systém, kterým hraje spíše Sparta a ne systém, kterým Plzeň dobila Evropu nebo Liberec, který vyhrál ligu? Proč se víc hráčů netlačí do vápna, když se útočí a proč se hráči důsledně nevrací, když se ztratí balón? Májí to být nejlepší hráči ČR, ale v kolektivním pojetí hry se výkon našich fotbalistů rovná podprůměrnému ligovému mužstvu v ČR!

Luděk Mádl: Máte pravdu. V Plzni nebo Liberci jsou hráči naučení jít s balonem kolmo dopředu, kmitat tam a zpět. V reprezentaci hrají titíž fotbalisté něco jiného. Bohužel.

? jack - 9. 6. 2012 12:38 Osobně si myslím,že Bílek mužstvu nemá co nabídnout na turnaji ani v budoucnu,absolutně neumí zareagovat na vývoj zápasu a to podepsal před eurem novou smlouvu,to je výsměch.Jaký máte na to názor

Luděk Mádl: V průběhu kvalifikace se úroveň hry týmu zdvihla, zejména po zařazení hráčů Plzně.
S Ruskem jeho tým zápas vůbec nezvládl a Bílek ho patrně do značné míry prokoučoval
Dejme mu ještě ty dva zápasy - a pak se uvidí. Hlavně se k tomu musí vyjádřit pan Pelta. POkud by série propadáků pokračovala, asi by setrvání pana Bílka na lavičce nebylo ku prospěchu věci.

? Vojta - 9. 6. 2012 12:39 Dobrý den, jste vážně takový odborník když nevíte, že nemáme ve skupině Portugalce, ale Poláky?

Luděk Mádl: Asi jsem se někde přepsal. Omlouvám se.

? Riquelme - 9. 6. 2012 12:41 Dobrý den, já bych to letošní EURO neviděl ještě tak bledě, počkejme si, až dojedou kluci ze zámoří :D

Luděk Mádl: :-)))

? Honza - 9. 6. 2012 12:41 Proč už konečně kouč Bílek neodstaví Baroše, který už několik let nemá repre formu. A ještě váš názor na Petra Čecha,který v podstatě na žádném turnaji reprezentaci "nepodržel". Děkuji.

Luděk Mádl: ad Baroš: Myslím, že tohle je poslední Barošova akce v reprezentaci.
ad Čech: Petr Čech udělal na velkých turnajích jednu obrovskou chybu - před čtyřmi lety proti Turecku.,
Jinak si nevybavuji, že by tým jeho výkon "zradil". V Portugalsku snad nebyl problém, na MS uchránil v zápasu s Ghanou český tým od debaklu.
Včera nic nepokazil, ale nepodařilo se mu bohužel chytit "nic navíc".

? Tommaso - 9. 6. 2012 12:43 Dobrý den, myslíte, že Bílek má nějaký plán B? Přijde mi, že sestavou moc míchat nemůže, protože hráči, kteří sedí na lavičce toho v reprezentaci moc neodehráli. Zkoušet nové varianty až na ME je pozdě. Všechny přípravné zápasy využil k sehrávání stejné sestavy a nováčci dostali minimální prostor.

Luděk Mádl: Bojím se, že plán B neexistuje... Trenér Uhrin ho na Euru 1996 měl. Po velmi pokaženém utkání s Němci ho nasadil - a on fungoval až do finále.

? jurgenb - 9. 6. 2012 12:44 Dobrý den, co říkáte na výkon Rosického? Já myslím, že tento hráč nemá v repre co pohledávat. Nic nevymyslel, balony netahá, pořádně nenahraje. Mám-li jej srovnat s tahouny nároďáku typu Nedvěd, tak je to tak cca 10%. Nedal do zápasu nic navíc, nesnažil se tým strhnout a už vůbec vzít to na sebe.
Má takový hráč vůbec co dělat v repre, nota bene být kapitánem?
Díky za odpověď

Luděk Mádl: Po krátké zdravotní pauze asi nebyl v top formě, ale jinak s vaším hodnocením zásadně nesouhlasím. Lepšího hráče Česko nemá.

? Dann - 9. 6. 2012 12:46 Co říkáte na názor, že smlouvy Bílkovi prodloužili jenom proto, aby mu ji potom mohli proplatit, až ho po EURO vyhodí - tedy, že se se špatným výkonem počítalo, tak ale proč kamarádovi nepomoct k několika milionům, když je to tak snadné?

Luděk Mádl: Ten, kdo by to takhle udělal, by byl na hlavu padlý. Ač můžeme mít k panu Peltovi jakékoli výhrady, tak on rozhodně padlý na hlavu není.

? Pavel Steffek - 9. 6. 2012 12:47 Bílek domů rychle vlakem a povolat pana Vrbu!Co vy na to?

Luděk Mádl: Takhle zhruta to asi nepůjde, ale pokud by se po Euru hledal nový reprezentační trenér, byl by pan Vrba pochopitelně zajímavou variantou. Otázkou by bylo, jak by se k tomu postavila Viktoria PlzeŇ. Na Slovensko ho neuvolnila, k Česku by ho pustila? Nevím. A kombinovat pozici klubového a reprezentačního trenéra podle mě nejde.

? palubka - 9. 6. 2012 12:49 Má reprezentace nějaké vypsané odměny za postup ze skupiny ?

Luděk Mádl: Funguje to tak, že na FAČR dorazí od UEFA startovné, zhruba 200 milionů, za účast v soutěži. Za každou výhru ve skupině pak UEFA dává 25 milionů korun, za remízu polovic. Za postup do čtvrtfinále je pak bonus 40 milinoů.
Když se to pak všechno sečte, vyjde hrubý zisk. Po odečtení nákladů (ubytování, doprava) zbude čistý zisk. A z něj tým dostane 30 procent.

? Josef Žák - 9. 6. 2012 12:50 Co našemu mužstvu chybí?Nejspíš větší vůle?

Luděk Mádl: V první řadě individuální kvalita a spoustě míst v sestavě. Je pravda, že vůle po úspěchu proti Rusům taky moc neukázali.

? Kuba - 9. 6. 2012 12:51 Myslíte že by bylo reálné nebo řekněme zajímavé vyzkoušet například Rajtorala na záložním postu?

Luděk Mádl: Trenér to na chvíli zkoušel v generálce proti Maďarsku, moc to nefungovalo.

? sklep - 9. 6. 2012 12:53 dobrý den, co nebo koho by jste naopak pochválil? Mě se moc líbil Gebrselassie. Děkuji

Luděk Mádl: Pochvalu podle mě zaslouží Pilař, Gebre Selassie také patřil k těm lepším, u jednoho gólu bohužel také osobně asistoval.

? Jurek - 9. 6. 2012 12:57 Co říkáte na včerejší výkon naší záložní řady a co říkáte na výkon Pilaře. Myslím si, že v první otázce by se mohlo vyjímat přídomek:"trapné" a v druhé otázce"skvělé"

Luděk Mádl: Ano, Pilař se Rusům jako jediný rychlostně vyrovnal, nebo je byl schopen i předčít. Tragédií bylo vystoupení Jaroslava Plašila. Vyrýsoval pravda skvělou gólovou přihrávku na Pilaře, ale to bylo všechno. Hlavně směrem dozadu naprosto neskutečně propadával. Jeho výkon mě velmi nepříjemně překvapil.

? Fylkir - 9. 6. 2012 12:58 Dobrý den, mohu očekávat po ME, jak už dopadne pro náš tým jakkoliv, že se prvním zápasem v kvalifikaci na MS něco herně změní?

Luděk Mádl: Důležité bude, kdo tým do té kvalifikace povede.

? Zbyněk Bača - 9. 6. 2012 12:59 Kdo ze základní jedenáctky odehrál zápas v TOP formě?

Luděk Mádl: Václav Pilař.
Vážení, děkuji vám za spoustu otázek, on-line rozhovoru byla věnována hodinka, která teď končí, musím se teď bohužel věnovat už i jiným pracovním povinnostem. Omlouvám se za to, že jsem Poláky zaměnil za Portugalce, snad mi to prominete, Podstatné je, co budou Češi předvádět v dalších zápasech na Euro. Přejme jim, aby to byly lepší výkony, než byl ten páteční. Na shledanou.

reklama