reklama

Lafata odpovídal online: S Řeky mákneme, to slibuju

autor: Jakub Šafránek
Online rozhovor čtenářů Aktuálně.cz s útočníkem fotbalové reprezentace Davidem Lafatou.

Reprezentační útočník David Lafata byl hostem nedělního online rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz. Řeč byla samozřejmě o Euro 2012, o prvním nepodařeném vystoupení s Ruskem nebo o nadcházejícím zápase s Řeckem. Ale ptali jste se i na atmosféru v týmu nebo co hráči dělají ve dnech, kdy nehrají.

David Lafata odpovídal více než hodinu. Přesto nestihl zodpovědět všechny vaše otázky, takže se on i redakce omlouvá všem, na které se nedostalo.

Online rozhovor s Davidem Lafatou

David Lafata bude odpovídat po 15. hodině

? Zdeněk - 10. 6. 2012 9:13 Jaká je nálada v týmu, Davide?

David Lafata: Nálada je už dobrá. Samozřejmě po tom zápase to nebylo nejlepší, ale už jsme to hodili za hlavu. Čeká nás další zápas, ve kterém to můžeme napravit a chceme se o tu šanci postoupit ještě poprat.

? honza - 10. 6. 2012 9:46 jak myslite ze to bude vypadat s postupe ze skupiny

David Lafata: Pořád to máme ve svých rukou. Rozhodující pro nás bude ten zápas s Řeky. Když ho zvládnem, otevřem si dveře. Pokud ne, bude po nadějích. Tento zápas tedy bude klíčový.

? Robin - 10. 6. 2012 9:59 Jak vnímá negativní tlak ze strany českých fanoušků Milan Baroš a jaký by to mělo třeba vliv na vás jako na útočníka? Nároďák je přece jen nároďák a ne ligový klub.

David Lafata: To je spíš otázka na Milana. Je hodně zkušený a už toho hodně prožil. Myslím si, že to s ním nějak nezamává. Té kritiky ale už je moc a nemyslím si, že by byla zasloužená. Hra dopředu není jen o Milanovi, ale o celém mužstvu. Že bych na to koukal jako na svoji příležitost, to rozhodně ne.

? Václav Tourek - 10. 6. 2012 10:34 Podle mého názoru, pokud chceme na ME letos uspět, je třeba posílit ofenzívu, tj. na dva útočníky a pokud byste byl zařazen do sestavy, s kým byste nejraději v útoku hrál ? Děkuji

David Lafata: Nemám rád termíny "na jednoho" nebo "na dva" útočníky. Není důležité, kolik útočníků je na hřišti, ale kolik hráčů se do ofenzívy zapojí. Všichni útočníci tady jsou kvalitní, takže favorita k sobě nemám.

? Petr - 10. 6. 2012 11:13 Davide co si myslíte o hře na jednoho utočníka? Myslíte si jako konkurent Milana Baroše že sám utočník něco zmůže? Nebylo lepší za stavu 2:0 pro Rusy posílit ˇutok vámi a třebas ještě jedním utočníkem? Na Bílka se neptám to by jste stejně neodpověděl :-)

David Lafata: Jak už jsem napsal, jde o ofenzivní pojetí celého mužstva. Kolik se do útoku zapojí hráčů. Pokud je tam útočník sám, tak to má těžší, ale hlavně záleží na podpoře ostatních.

? Tomas K. - 10. 6. 2012 11:18 Davide, jaka nalada panovala v satne po prohranem uvodnim utkanim s Rusy? Co Vam rikal pan Bilek a zminil se s plany na zbyvajici dva zapasy zakladni skupiny?

Jak jste prohru vnimal Vy?

David Lafata: Nálada byla špatná, protože jsme všichni cítili, že se nám ten zápas hodně nepovedl. Včera jsme si utkání s trenéry rozebrali a věříme, že se z chyb poučíme a už koukáme na další zápasy. Plány se nijak nemění, prostě potřebujeme v dfalších zápasech uspět.

? Lorddd - 10. 6. 2012 11:26 Ahoj Davide, nevadí ostatním útočníkům protěžování Milana Baroše? Proti Rusku snad ani jednou nevystřelil, ani jednou se neuvolnil, prostě nic.

David Lafata: Tad\ nejde o žádné protěžování. Kažřdý máme v týmu nějakou roli a momenztálně je Milan útočníkem číslo jedna. My další jsme tady od toho, abychom mu při příchodu na hřiště pomohli. Od skládání sestavy je tu trenér a my to respektujeme.

? Vladimír FIFA Rous - 10. 6. 2012 11:38 Davide, víte o jiném týmu na ME, kde trenér opomíjí v sestavě nejlepšího střelce (vy 2x po sobě) domácí ligové soutěže? Obdivuji Vaši psychiku a držím palce.
Vladimír FIFA Rous

David Lafata: O jiných týmech ani moc přehled nemám. Já jsem hlavně rád, že jsem v národním týmu. Děkuji za podporu.

? salfa - 10. 6. 2012 12:47 Davide, myslíte te si, že Vás defenzivní maniak Bílek nechá nastoupit aspoň v jednom zápase od první minuty, případně že bude tým hrát na dva útočníky? Držím Vám palce.

David Lafata: To je otázka pro trenéra. Samozřejmě budu rád.

? Květoslav Koudelka - 10. 6. 2012 12:56 Ahoj Davide, nemrzí tě, že i při současné gólové, ale hlavně herní potenci nejlepšího Vigantického útočníka, to nevypadá, že nikdo z vás ostatních útočníků by mohl dostat šanci v základu? Barošovo trápení vidí celá republika, nicméně velkotrenér Bílek zdá se býti slepý.

David Lafata: Jak říkám, pokud dostanu více šancí, budu jen rád. Snad se zlepší hra českého týmu, pak bude jedno, kdo ty góly dá, hlavně, abychom postoupili.

? Květoslav Koudelka - 10. 6. 2012 12:59 Ahoj Davide, můžeš nám aspoň lehce poodhalit jak probíhala příprava týmu na Rusy? Dozvěděl se kolega Kadlec, že bude postaven na lajnu až těsně před zápasem, nebo velkotrenér ve skutečnosti už delší dobu počítal se sestupivším Hubníkem ve středu obrany?

David Lafata: Příprava probíhala stejně jako před každým jiným zápasem, v tom bych problém neviděl. Sestavu jsme prakticky věděli dopředu, dalo se to vyčíst při tréninku.

? Jakub - 10. 6. 2012 13:03 Viděl jste studio ČT s Karlem Šípem? Video i zde http://sport.aktualne.centrum.cz/video-sipova-sprcha-narodni-tym-hraje-impotentni-fotbal/r~43947a6cb2e711e1a9870025900fea04/ Co na jeho kritiku říkáte a nemá v něčem pravdu? :)

David Lafata: Sám jsem se na to ještě nedíval, ale samozřejmě se to ke mě doneslo. V Česku je každý trenérem a expertem. Má na to samozřejmě právo, ale byl bych rád, kdyby se ukázalo, že se s těmi dvěmi fackami spletl.

? Květoslav Koudelka - 10. 6. 2012 13:03 Ahoj Davide, připravuje se tým nějak detailněji na souboj s Řeky, na jejich případné slabiny a silné stránky, nebo bude pan Velkotrenér nadále spoléhat na intuici?

David Lafata: Samozřejmě, že se na ně podrobně připravujeme. Teď jde jen o to, abychom teorii přenesli do praxe. Silné a slabé stránky si ukazujeme jako u každého jiného soupeře.

? Kýchal Žloutek - 10. 6. 2012 13:10 Zdravím, jaký máte názor na současné rozestavení 4-2-3-1? Nebylo by vzhledem k....jak to říci...útočnické typologii Milana Baroše vhodnější použít některý ze systémů s dvěma hroty? Ať už 4-4-2 nebo takticky náročnější, ale v dnešní době opět oprašované 3-5-2...

David Lafata: Jak jsem říkal, na samotném rozestavení ani tolik nezáleží. Spíš musíme útok podporovat jako celý tým. A to samé dozadu. Chyby v defenzivě nebyly jen vinou obrany, ale celého týmu.

? Jiří Klemš - 10. 6. 2012 13:42 Chybí ti nějaký fotbalista v repre? Ať už mazáci jako Polák nebo Štajner nebo mladíci typu Krejčí nebo Kalas?

David Lafata: Já tu nejsem od toho, abych určoval, kdo má jet na Euro. V nároďáku by asi chtěli být všichni, ale bohužel může jet jen 23 lidí. Myslím, že to není o tom, kdo je jak mladý nebo starší, ale o výkonnosti.

? Petr Kubík - 10. 6. 2012 13:50 Zdravím! Pod trenérem Bílkem předvádíte velmi špatný fotbal. Nemyslíte, že už konečně nastal čas na jeho výměnu?

David Lafata: Jsme na Euru, takže to zase tak špatné asi nebude. A věříme, že s trenérem Bílkem postoupíme.

? Rob - 10. 6. 2012 14:04 Zdravím vás Davide, který z hráčů je podle vás srdcem naší reprezentace jako jím kdysi byl Pavel Nedvěd?

David Lafata: Určitě je jím Tomáš Rosický.

? Anton Spišák - 10. 6. 2012 14:05 Zdravím, co si myslíte, že bylo špatně v zápase s Ruskem, taktika trenéra nebo hráči nepodali adekvátní výkony? Děkuji za odpověď

David Lafata: Zdravím také. Všichni víme a cítíme, že náš výkon nebyl dobrý. Rusko bylo silný soupeř, ale trochu jsme mu to ulehčili naší horu. Věřím, že se z toho poučíme a ve zbylých zápasech se to zlepší.

? Alfons Hymbýsek - 10. 6. 2012 14:09 Dobrý den, jak vnímáte trenéra Bílka? Děkuji za odpověď doufám upřímnou :)

David Lafata: Jako trenéra národního týmu.

? Dan - 10. 6. 2012 14:13 Co říkáte na aktuální sestavu české reprezentaci..?

David Lafata: Sestava je taková, jakou určí trenér.

? Marcel - 10. 6. 2012 14:37 Zdravim, Myslím si,že celá hra na jednoho útočníka je velmi špatná, hlavně když vpředu je Milan Baroš.. Ten už nemá v nároďáku co dělat.. Co si myslíte o možnosti postu pu ze skupiny? Díky

David Lafata: Zdravím také. Šance na postup ze skupiny je pořád. DOkud existuje, tak se jí budeme snažit využít.

? Aaron - 10. 6. 2012 14:54 Zdravím,
zdá se mi, že mužstvo nepřijalo na Rusko tatktiku určenou trenérem. Jestliže ano, trenér Bílek nemá důvěru hráčů..Jestli ne, trenér Bílek ji spolu s asistenty zpackal..Existuje i třetí varianta? Díky za odpověď a semelte Řeky a Poláky !

David Lafata: Dobrý den. Třetí varianta je ta, že to co jsme chtěli hrát, se nám nepovedlo převést do praxe na hřišti. Děkujeme za podporu!

? Vašek - 10. 6. 2012 15:06 Hezký den, je mě jasný že nemůžete kritizovat rozhodčí,výkon mužstva a ani trenéra.Nevadí Vám to???Mě osobně by se strašně ulevilo kdybych mohl říct pan Bílek je hrozný trenér který tomu nerozumí,musí se změnit to a to a pak to půjde.Myslím si že je špatně když se potlačují názory hráčů.Každý ať si říká svojí pravdu (samozřejmě slušně)vždyť za to se tady bojovalo za svobodu slova.Jaký je Váš názor na tuto věc.Děkuji a přeji hodně ale opravdu hodně štěstí do dalších zápasů.

David Lafata: Tady nikdo nikomu nezakazuje, aby říkal svůj názor. Ale jde o to, že fotbal je kolektivní hra a když se společně vyhrává, tak se i společně jako tým prohrává. Děkuju za přání, snad vyhrajeme.

? Karel Malina - 10. 6. 2012 15:10 Držíme vám palce, to je jasné. Už pan Bílek něco naznačoval, pokudf jde o to, zda v úterý nastoupíte?

David Lafata: Děkujeme za podporu. Zatím trenér o sestavě nic neříkal, takže nevím.

? Drtina - 10. 6. 2012 15:10 Jak se spí v hotelu v centru města, kde musí být hrozný bugr?

David Lafata: Já nemám se spaním problémy, takže mi se spí dobře.

? Jana - 10. 6. 2012 15:11 Dá se k vám do hotelu přijít na návštěvu, až pojedu v úterý na zápas s řeckem?

David Lafata: Do hotelu vás určitě nepustí, ale před hotelem nás přijít podpořit můžete. Jsme rádi, když vidíme podporu fanoušků.

? Jiřina Bičovská - 10. 6. 2012 15:12 Už jste se byli podívat po Vratislavi? Nebo jste jen zavření v hotelu? Co děláte během volna a kolik ho máte?

David Lafata: Zavřeni na hotelu nejsme. Máme určitě povinnosti, ale ve volném čase se pak může každý sám rozhodnout, co bude dělat. Já osobně jsem se už byl po okolí podívat.

? Petr Beran - 10. 6. 2012 15:15 Blondýnky, nebo brunety? Řízek, nebo guláš? A bílá, nebo tmavá verze dresu? Co máte radši?

David Lafata: U barvy vlasů obojí. Z jídel guláš. Dres mám radši bílý.

? Tony - 10. 6. 2012 15:16 Ahoj Davide,

co nyní dělá vedení týmu a trenéři pro zlepšení sebevědomí týmu? A čtěte noviny, případně sledujete televizi?

David Lafata: Ahoj Tony, je tu dost zkušených hráčů, takže zvedat sebevědomí nikdo speciálně nemusí. Sledování televize a novin je na každém zvlášť. Pokud chce, může.

? Karel - 10. 6. 2012 15:16 Půjdete po Euru do zahraničí?

David Lafata: Myslím si, že ne.

? Linda - 10. 6. 2012 15:19 Jste sympaťák, Davide. Já ani tak neumím posoudit hru, ale zdá se mi, že jste skromější než hráči, co hrají ve velkých ligách. Třeba pan Rosický, to je od pohledu náfuka. Jaký je ve skutečnosti s Vámi? Tykáte mu všichni?

David Lafata: Myslím si, že jsem normální kluk jako všichni ostatní. Samozřejmě, že si tady všichni tykáme :-)

? dalibor - 10. 6. 2012 15:19 co si mysliš že byl hlavní problém že jste prohrálí proti Rusku? a myslíš si že by jste mohli vyhrát a postoupit ze skupiny ?

David Lafata: Zápas s Ruskem jsem hodnotil už v předchozích odpovědích. Samozřejmě, že věřím, že postoupíme. Prohráli jsme jednu bitvu, ale válku ne.

? Tomáš Zápecký - 10. 6. 2012 15:28 Vypadá to podle otázek, že Bílkovu týmu moc lidí nefandí. Tak bych chtěl, Davide, říct, že já vám pořád fandím. Zápas s Ruskem byl hrozný, špatně bylo úplně všechno, ale vlétněte na Řeky a je to. Tři body a jsme ve hře. Slibte nám, že budete makat, jako kdyby šlo o finále Eura. Jo?

David Lafata: To je od vás hezké, snad je takových fanoušků ještě hodně. To, že budeme makat co nejvíc, slíbit můžu.

? Lukáš - 10. 6. 2012 15:29 Ahoj Davide. Nebavili jste se s trenérem Bílkem třeba o tom, že by Vás na příští zápas nasadil do základu? Na lavičce je Vás škoda, jste typ hráče, který má čich na góly, viz výsledky v Gambrinus lize! Byl bych rád, kdyby jste si zahrál mnohem víc a svým výkonem otevřete panu Bílkovi oči! Nemyslím, že jen mě dochází s Milanem Barošem trpělivost! Zasloužíte si šanci hrát od začátku! Držím palce ;-)

David Lafata: O sestavě nám trenér ještě nic neříkal. Kdybych dostal šanci, byl bych určitě rád. Ale lavní je, abychom vyhráli a postoupili a udělali úspěch. Jestli to bude s Lafatou v sestavě, nebo ne, to už není podstatné.

? Jan Polák - 10. 6. 2012 15:29 Jsem ve Vratislavi. Co bude tým dělat dneska večer? Můžu vás někde vidět a říct si o autogram?

David Lafata: Každý z nás teprve uvidí, jak stráví večer. Pokud půjde někdo do města, tak ho tam potkat můžete a snad se vám i podepíše.

? Yura - 10. 6. 2012 15:32 Fotbal moc nesleduju, ale musim rict, ze se nasi dostali na ME me dost prekvapilo pri tom, co jsem videl z nejakych sestrihu. Zaslouzil si nas tym vubec postoupit? Nebyla to jen stastna konstalace?

David Lafata: Myslím si, že jsme na Euro postoupili zaslouženě.

? vita88 - 10. 6. 2012 15:33 Je mi vas hracu lito. Protoze za tu bídu muze z 90% Bílek. Pod Brucknerem by se taková bída nehrála. Souhlasis ?

David Lafata: Nesouhlasím. Na hřišti hrajeme my hráči a ne trenér.

? Sean - 10. 6. 2012 15:34 Dobrý den Davide, fandím Vám jako fotbalistovi (koneckonců jsem Jablonečák) a rád bych se Vás optal, zda Vás netrápí, že v repre nedostáváte tolik šancí? Přijde mi, že styl, který repre prezentuje je bez tváře, bez taktiky, bez reakcí na vývoj zápasu. Myslím, že pokud by se začala hrát ofenzivní hra, byť za cenu inkasovaných gólů, fanoušci by byly raději. Přeji Vám hodně štěstí !

David Lafata: Zdravím do Jablonce. Jak jsem už psal, jsem hlavně štastný, že můžu v národním týmu být. Samozřejmě, že každý chce hrát, ale je nás tady 23 a nastouput může jen jedenáct lidí. Musím to respektovat.

? Viktor - 10. 6. 2012 15:34 Hezký den přeji. Já otázku nemám jen přání ať se zápas s Řeckem podaří! A vyřiďte ostatním, ať se nediví reakcím, čeští fandové nejsou slepí a nebyl to první zápas, podobné hrůzy v jiném podání jsou s panem Bílkem spojeny od začátku. Takže moc a moc úspěchů!

David Lafata: Děkujeme za přání. Snad příště vyhrajeme.

? Robert - 10. 6. 2012 15:34 Ahoj Davide, můžeš nám přiblížit, jak vnímáte jako tým i vy samotní kritiku Karla Šípa, která obletěla všechna média ? Hodně zdaru do dalších zápasů a hlavně začít hrát ofenzivní fotbal!!!

David Lafata: Je to jeho názor, já mu ho neberu. Chceme udělat vše pro to, abychom ukázali, že se plete. Doufáme, že se to podaří. Děkujeme za přání.

? Kalousek - 10. 6. 2012 15:34 Co vás čeká po Euru? Kam jedete na dovču, Davide?

David Lafata: Doufám, že nějakou dovolenou v Jablonci dostanu a budu moci jet s rodinou někam k moři.

? Pepa - 10. 6. 2012 15:34 Ahoj Davide, co nějaké zahraniční angažmá? Chtěl by si ještě jednou zkusit? Jinak hodně štěstí.

David Lafata: Zahraničnímu angažmá bych se nebránil, ale ne za každou cenu. Díky za přání!

? defendor - 10. 6. 2012 15:36 Davide, vzkažte prosím Petru Jiráčkovi, že úkolem hráče na postu defenzivního záložníka je především vykrývat díry, nikoliv jejich tvorba, díky a hodně štěstí ;)

David Lafata: Ok.

? Roman - 10. 6. 2012 15:37 Dobrý den,
zajímalo by mne, zda jste se v pátečním utkání nechali unést atmosférou na stadionu a proto jste hráli tak otevřený hurá fotbal. Nebo zda taktika nebyla předem žádná domluvená. Nebo jste si snad mysleli, že můžeme tímto způsobem Rusy přehrát, že jsme rovnoceným soupeřem?

David Lafata: Možná to tak mohlo vypadat, protože Rusové nás po první gólu dostali tam, kam asi chtěli.

? michal f. - 10. 6. 2012 15:38 Ahoj Davide, myslite si že zápas s Řeky pro nás zkončí vytěstvím a jaké máme šance na uspěch?

David Lafata: Všichni tomu věříme. Chceme, aby ta šance na postup ještě dál žila.

? Průša - 10. 6. 2012 15:39 Ahoj, moc vám držím palce. Co říkáte na to jak se k vám zachovali fanoušci na stadioně ve Vratislavi? Myslím, že to od nich nebylo spravedlivé, vždy´t turnaj teprve začal.A všechno svádět na Baryho a trenéra Bílka nebylo uplně dobré. přeji 6 bodů

David Lafata: Souhlasím s vámi. Bylo zpočátku cítit, že lidi jsou hodně natěšení. Potom to ale pro ně stejně jako pro nás byla studená sprcha. Kdybych se na to díval z pohledu fanouška, tak už je svátek na tom Euru být. Nemusí to být pravidlo, abychom na něm byli pokaždé, o to víc by si to měl člověk užít.

? pavel - 10. 6. 2012 15:39 Dobrý den Davide, víte o tom zda se chystají v sestave na Řecko nějaké změny? Máte nějaký rituál před zápasem? S kým se v týmu nejvíce bavíte? Fandím Vám, doufám, že tentokrát dostanete vetší příležitost než 7minut na trávníku a určitě dáte góla. Vyhrajte.

David Lafata: Jestli se chystají změny, to byste se dozvěděl spíš od trenéra. Žádný speciální rituál nemám. Díky za podporu.

? Kkiak - 10. 6. 2012 15:41 Dobrý den, necítíte to to jako osobní křivdu, že nenastupujete stabilně v repre, když jako jediny máte stabilní výsledky ? Po pravdě, ale jo!

David Lafata: Necítím! Popravdě.

? Lukáš - 10. 6. 2012 15:43 Ahoj ahooj! Vnímáte zápas s Řeckem jako možnou odplatu za Euro 2004? Děkuji a pořádně jim naložte, i Polákům!!!

David Lafata: Nabízí se to, ale už to tak nevnímáme. Pro nás je nejdůležitější to, že musíme vyhrát. Ale pravda je, že by se tím smázly dvě mouchy jednou ranou. Děkujeme za podporu.

? Bublifuk - 10. 6. 2012 15:47 Dobrý den, Vy jste očividně ve všech odpovědích diplomat, je to i v reálu tak? Co na to manželka?

David Lafata: Joo, to se musíte zeptat manželky :-)

? gooner - 10. 6. 2012 15:49 Davide, slyšel jsem že o Milana Baroše má velký zájem trenér Arsenalu Arsene Wenger, zřejmě jako náhradu za Van Persieho. Věříte, že má na to, aby obstál?

David Lafata: Já myslím, že ano.

? Sean - 10. 6. 2012 15:52 Zdravím Davide, co říkáte na sestavu: Limberský, Suchý, Kadlec, Gebre - Pilař, Rosický, Jiráček - Pekhart, Lafata, Baroš(možná Necid)? Pokud budu novým trenérem reprezentace, procpu Vás do základu :) hodně štěstí !

David Lafata: Zajímavá sestava, jsem rád, že bych v ní figuroval. Díky za přání.

? Snídil - 10. 6. 2012 15:53 Díváte se na záoasy jiných skupin v televizi?

David Lafata: Jojo, sledujeme to.

? Marcela - 10. 6. 2012 15:55 S Lafatou je to vždy super, bez Lafaty o ničem...Kdy už se tohle konečně pochopí... Držím palce, vše dobře dopadne...M.

David Lafata: Díky za podporu.

? Vanja - 10. 6. 2012 15:56 Ahoj Davide, Vaše porážka od Rusů mne mrzí. Úspěch na turnaji ale nezáleží na videu, rozborech, apod. Záleží především na týmovém pojetí hry, splnění taktiky, sebeobětování se pro mužstvo, pokoře a uvědomění si tíhy očekávání od fanoušků. Vzal bych si příklad z hokejistů, konkrétně z kapitána Rolinka, který neustále své spoluhráče hecoval. Pokud se vše podřídí úspěchu, úspěch se dostaví. Cítíte to podobně? Myslíte, že v mužstvu funguje podobná chemie a týmový duch?

David Lafata: Máte pravdu, ve fotbale to funguje podobně.

? Jouda - 10. 6. 2012 15:56 Zdravím, očekáváte na zápas s Řeckem větší změny v sestavě?

David Lafata: Já myslím, že ne.

? Jaroslav Orlík z Jezdkovic - 10. 6. 2012 15:56 Zdravím, Davide, chtěl bych, od Vás, znát oprvdu pravdivou odpově%d na tuto otázku. Nekroutí Vám to rukama a neotevírá se Vám nůž v kapse, když vidíte, jak hraje, už delší dobu, třeba Vám osobně fleka zabírající Baroš? Přece takovému šuterovi, jakým jste Vy, to nemůže být jedno. A nechci žádnou vyhýbavou odpověĎ, SMÍM-LI PROSIT. Díky.

David Lafata: Ne, to teda neotvírá.

? Jaromír - 10. 6. 2012 16:00 Hezký den pane Lafata, nejsou Vaše odpovědi příliš alibistické? Máte snad strach, že při náznaku kritiky se nemáte šanci dostat do sestavy? Pan Šíp určitě není trenérem, ale po naprosto fundovaném rozhovoru ve studiu se dá považovat za experta. Co říkáte na jeho názor na změny v sestavě? A odpusťte si prosím odpověď typu - o tom rozhoduje trenér - já se ptám na Váš konkrétní názor, neptám se na názor pana Bílka... Stoperská dvojice,potom Rajtoral, Darida, následně útok ..jeden útočník či dva(kdo k Vám)? Děkuji Jaromír

David Lafata: Já jsem neřekl, že panu Šípovi jeho názor beru, ale že má na něj právo. Po bitvě je prostě každý generál.

? kuba - 10. 6. 2012 16:06 Nevíte jestli příští zápas proti Řecku nastoupí Milan Baroš.

David Lafata: To opravdu nevím.

? pepino - 10. 6. 2012 16:10 dobry den, moje otazka se netyka eura, zajima me jak se tesite na noveho trenera a co ocekavate od nove sezony pokud zustanete

David Lafata: Dobrý den. Těším se na tom v tom smyslu, že ho vůbec neznám. A co očekávám od nové sezony? Aby byla lepší než ta loňská a navážeme na ty předchozí úspěšnější.

? Pavel - 10. 6. 2012 16:11 ahoj Davide co by ste říkal na sestavu : čech - rajtoral, sivok, kadlec, limberský - darida, jiráček, kolář - petržela, lafata, pilař

David Lafata: Taky zajímavé složení :-)

Děkuji za vaše otázky a podporu. Už musím běžet. Věřím, že s Řeckem vyhrajeme a doufám, že nám stále fandíte. Díky a pěkný zbytek dne!

reklama