reklama

Peklo ve Wembley. Při finále ME propuklo v útrobách stadionu nekontrolovatelné násilí

Peklo ve Wembley. Při finále ME propuklo v útrobách stadionu nekontrolovatelné násilí Reuters |  00:29
Finále mistrovství Evropy ve fotbale provázely násilnosti přímo na stadionu ve Wembley. Uvnitř arény došlo k potyčkám. Část fanoušků se navíc násilím dostala na zápas Itálie s Anglií bez lístků, potvrdila britská policie, která zatkla 49 lidí.

Už před utkáním se střetli fanoušci a pořadatelé, kteří společně s policií čelili snahám diváků bez lístků dostat se na finálové utkání. To se nakonec malé skupině anglických příznivců skutečně podařilo.

Bloger Paul Brown zachytil, jak fanoušci překonávají turnikety a překážky a pronikají na stadion. "Chybělo tam více lidí od policie," řekl následně pro BBC.

"V dalších snahách vniknout na stadion se nám dařilo fanouškům zabránit," uvedla londýnská policie v prohlášení. Podílela se i na vyvádění vetřelců bez lístků ze stadionu.

Ve stejné chvíli se další příznivci snažili proniknout bez vstupenek i do fanzóny na Trafalgarském náměstí. Během utkání se pak začalo sociálními sítěmi šířit video z útrob stadionu, kde jsou někteří diváci napadáni.

V nepřehledné situaci lze vidět i útoky na hlavu ležícího člověka. Nepokoje provázely i dění v ulicích, často v okolí oficiálních fanzón, kde se koncentrovalo větší množství lidí. 

Policie kvůli násilnostem zatkla 49 lidí. Devatenáct policistů utrpělo při šarvátkách zranění.

reklama