Portugalci v generálce na ME porazili Izrael, Ronaldo se gólem přiblížil rekordu

9. 6. 2021 22:49
Fotbaloví úřadující mistři Evropy z Portugalska v generálce na Euro doma deklasovali Izrael 4:0 i díky gólu kapitána Cristiana Ronalda. Hvězdný kanonýr si v národním týmu polepšil na 104 branek a už jen pět zásahů ho dělí od vyrovnání reprezentačního rekordu Íránce Alího Daeího. V Lisabonu se dvěma góly a jednou asistencí blýskl Bruno Fernandes.
Joao Cancelo (Portugalsko)
Joao Cancelo (Portugalsko) | Foto: Reuters

Izraelce v úvodním poločase dlouho držel brankář Ofir Marcian. Jeho neprůstřelnost ukončili Portugalci až ve 42. minutě. Joao Cancelo našel v šestnáctce volného Fernandese a ten otevřel skóre přízemní ranou.

Hned za dvě minuty Ronaldo po Fernandesově přihrávce prostřelil Marciana a pojistil domácí vedení. Šestatřicetiletý útočník Juventusu se 104. gólu dočkal ve 175. reprezentačním utkání.

Obhájci evropského zlata i po změně stran měli hru pevně pod kontrolou a v závěru dokonali izraelský debakl. V 86. minutě se trefil Cancelo a v první minutě nastavení uzavřel skóre Fernandes další výstavní ranou.

Portugalci vstoupí do šampionátu v úterý 15. června zápasem s Maďarskem v Budapešti, poté v nabité skupině F vyzvou Německo v Mnichově a úřadující mistry světa Francii znovu v Budapešti.