reklama

Problém vyřešen, voda v českém hotelu pro Euro je v pořádku

autor: Eduard Erben
Voda ve vratislavském hotelu Monopol, kde budou během mistrovství Evropy bydlet čeští fotbalisté, je po březnovém nálezu legionelly už čistá.

Vratislav - Voda ve vratislavském hotelu Monopol, kde budou během mistrovství Evropy bydlet čeští fotbalisté, je po březnovém nálezu legionelly už čistá. Ukázala to analýza vzorků odebraných před týdnem. Informovala o tom dnes agentura PAP.

"Výsledky ukázaly, že je vše v pořádku. Nehrozí žádné nebezpečí pro lidi, kteří budou vodu v hotelu využívat. Instalace zařízení na chemickou úpravy vody zároveň zaručí, že by se tato situace neměla opakovat," uvedl vedoucí oddělení zdravotně-epidemiologické stanice ve Vratislavi Stanislaw Kośnikowski.

Bakterie legionelly způsobující nebezpečnou nemoc, při níž se umírá zejména na komplikace jako například těžký zápal plic, byly ve vodovodním potrubí hotelu. Jeho vedení dostalo za úkol celý systém po více než měsíci znovu zkontrolovat.

"Je to pro nás samozřejmě potěšující zpráva, protože případné stěhování na poslední chvíli před mistrovstvím by bylo velkou komplikací. Ještě musíme počkat, až dorazí oficiální zpráva na svaz," řekl ČTK manažer české reprezentace Vladimír Šmicer.

Vedení národního týmu připustilo, že by se v případě přetrvávajících potíží s vodou v Monopolu muselo poohlédnout po jiném ubytování. Nevyloučilo ani možnost, že by mužstvo na zápasy do Vratislavi létalo z Prahy.

reklama