reklama

"Proč pořád já?" Anglie se baví tím, jak Součkův parťák odnáší gólové oslavy Albionu

Harry Kane škrtí Declana Rice po druhé gólu Anglie ve čtvrtfinále s Ukrajinou Harry Kane škrtí Declana Rice po druhé gólu Anglie ve čtvrtfinále s Ukrajinou autor: Reuters
Je tohle ještě pořád náhoda? Už tomu pomalu nevěří ani sám Declan Rice. "Proč pořád já?" napsal na Twitter anglický fotbalista poté, co se stal znovu bizarní obětí oslav gólu spoluhráčů v reprezentačním dresu.

To video se stalo proslulým. Anglie v březnu hrála duel kvalifikace na mistrovství světa proti Albánii, a když Harry Kane zvýšil na 2:0, seběhli se k němu spoluhráči.

Střelec si s každým plácl, objal se nebo si poklepal. Tedy s každým… až na Declana Rice. Šikovný záložník čekal s nataženou dlaní. A čekal. A čekal. Marně…

"Někteří říkají, že Declan Rice čeká dodnes," utahoval si z reprezentačního parťáka na Twitteru další středopolař Albionu Mason Mount.

"Čekám na… Hello darkness my old friend," postěžoval si Rice na téže sociální síti a připomněl text slavné písně Sound of Silence od Simona a Garfunkela.

S Mountem pak natočili na palubě letadla video, jak stále čeká s napřaženou rukou a po tvářích mu tečou slzy smutku. "Sorry, kámo, měl jsi mi klepnout na rameno," odpověděl se smíchem rovněž na Twitteru Kane a dušoval se, že spoluhráče neignoroval záměrně.

Jenže po sobotním čtvrtfinále Eura je téma téhle dvojice a gólové oslavy znovu na stole, přesněji řečeno no sociálních sítích. A fanoušci se opět královsky baví. Poté, co Harry Maguire zvýšil v duelu s Ukrajinou na 2:0, vydal se k němu Rice pro jistotu jako první gratulant. V tom ovšem přiběhl Kane, vyskočil jim na záda  - a solidně přitom Rice přiškrtil. 

Riceovi dalo s bolestivou grimasou dost práce, aby se nepříjemné kravaty zbavil a popadl zase dech. "Proč pořád já?" divil se pak spoluhráč Tomáše Součka z West Hamu, ale přidal smějící se emotikony.

reklama