reklama

Prostrčení kotouče skrze hráče, zloba bohů a další kuriozity

Zmáčený ukrajinský fanoušek po průtrži mračen v Doněcku na zápase s Francií Zmáčený ukrajinský fanoušek po průtrži mračen v Doněcku na zápase s Francií autor: Reuters
Fotbalový vrchol sezóny má za sebou prvních osm hracích dnů. A ty nebyly jen o brankách, bodech a vteřinách.

Praha - Fotbalový vrchol sezóny má za sebou prvních osm hracích dnů. A ty nebyly jen o brankách, bodech a vteřinách.

Jaké zajímavosti ještě přinesly první dvě kola letošního Eura. Vybrali jsme pro vás šest největších kuriozit 14. evropského šampionátu.

1, Hokejový expert ve studio České televize při Euru

Kdo si zapnul ve čtvrtek večer sportovní kanál České televize přesně na poločasovou přestávku v zápase Španělsko – Irsko, musel si pořádně protřít oči a zeptat se sám sebe, jestli toho piva už nevypil za poslední dny během fotbalových přenosů příliš.

První branku nejlepšího fotbalového výběru světa mu totiž právě analyzoval hokejový expert David Pospíšil.

A když svou elektronickou tužku doplnil slovy "zde španělský záložník prostrčil kotouč skrze obranu..." byla sci-fi dovedena k dokonalosti.

Na Pospíšilovu obranu třeba doplnit, že to byl jeho jediný slovní faul na dvě minuty, pardon na žlutou kartu během jeho povídání s Pavlem Karochem a Ondřejem Lípou.

2, Ševčenko vstřelil dva góly pak boural

Tomu se říká nezapomenutelný vstup do evropského šampionátu. Nejprve se stal pětatřicetiletý Andrej Ševčenko ještě zbožňovanějším než dosud, když dvěma góly otočil zápas se Švédskem, po zápase do jeho luxusního sporťáku na jedné z kyjevských křižovatek zezadu narazil jiný vůz.

Bývalému kanonýrovi AC Milán či Chelsea se naštěstí stejně jako jeho ženě, která ve voze seděla také, nic nestalo. Vše se nakonec vyřešilo slovně mezi oběma řidiči, kterým dělali společnost nadšení ukrajinští fanoušci žadonící svou hvězdu o podpis.

3, Lewandowski se již vidí ve finále Eura, teda alespoň v hlavě

Když s kanonýrem Borussie Dortmund a toho času i polské reprezentace dělali televizní štáby před tréninkem národního týmu odpověděl očividně ne zcela soustředěný Robert Lewandowski na jeden z dotazů domácí reportérky "že samozřejmě chtějí postoupit do finále."

"Do finále?" zněla reakce novinářky, na kterou už "probuzený" třiadvacetiletý útočník odpověděl správně, že "do čtvrtfinále."

I když, kdo ví, kam až se nakonec dostanou čeští, pardon, polští fotbalisté...

4, Paul má spoustu následovníků, ale žádného s nadpřirozenými schopnostmi

Když před dvěma lety během světového šampionátu v Jihoafrické republice trefila chobotnice Paul správně výsledky všech zápasů, které tipovala, rozpoutala tím po celém světě šílenství s názvem "Najdi věštící zvíře, vyhraješ milión".

Jenže Paul loni zemřel a následovníka ne a ne najít. Želva, kráva, nyní slonice či prase.

Až na posledně jmenovaného Funtika zatím žádná němá tvář nepředvedla takové nadpřirozené schopnosti, jakými oplýval Paul. Funtik ale musí své věštecké schopnosti ještě potvrdit, zatím správně uhodl jen první dva své tipované zápasy – Česko vs. Rusko a Česko vs. Řecko. Z pověrčivosti: chcete znát jeho tip na duel Česko vs. Polsko?

5, Bohové umí být šílení a nejen ve filmu

Ve studiu České televize si nejprve fotbaloví experti povídali o tom, jaký vliv bude mít vedro v Doněcku na výkony hráčů Ukrajiny a Francie v podvečerním pátečním duelu skupiny D.

Ještě když 22 fotbalistů a pět rozhodčích vcházelo na zelený pažit v Donbass Aréně, nic nenasvědčovalo minutám následujícím.

Jenže v okamžiku, kdy zazněly první tóny Marseilleisy, nad stadionem se zatáhlo, ozvala se šílená rána v podobě hromu a spustila se nefalšovaná průtrž mračen.

Hlavní sudí Björn Kuipers nechal hráče na hřišti v ohromné bouřce předvádět fotbalová kouzla necelých pět minut, než je nahnal do kabin, kde strávili další hodinu. Jeho tah jistě ocenila i většina z padesáti tisíc fanoušků, kteří taktéž okamžitě zmizeli v útrobách stadionu.

6, Bohatí Rusové na výletě, varšavské letiště v problémech

Něco podobného ještě ve Varšavě nezažili. Z úterního zápasu mezi Polskem a Ruskem měli zamotanou hlavu nejen místní policejní složky, ale i pracovníci hlavního varšavského letiště. Na něj totiž během jednoho odpoledne dosedlo 55 soukromých malých letadel ruských boháčů.

Ty jako kdyby omrzelo řešit obchody ve snobských restauracích v centru Moskvy a rozhodli se, že vše proberou během fotbalového zápasu na mistrovství Evropy. Přece jen, být viděn na takové akci, to také není k zahození.

Největší dojem jistě udělal majitel Chelsea Roman Abramovič, který se nespokojí při svých cestách jen tak s nějakým tryskáčem, ale cestuje rovnou s upraveným boeingem 767, který rozhodně nepatří mezi malá letadla. I tak jich na varšavském letišti během úterý napočítali pětkrát více než obvykle.

reklama