reklama

Řecký slovní předkrm. Češi jsou prý silní

Ninis v úvodním utkání s Polskem. Ninis nyní říká, že s českým týmem čeká Řecko těžší zápas Ninis v úvodním utkání s Polskem. Ninis nyní říká, že s českým týmem čeká Řecko těžší zápas autor: Reuters
Češi mají velmi dobrý tým, říkají řečtí fotbalisté

Legionowo - Podle řeckého reprezentanta Sotirise Ninise jsou čeští fotbalisté těžším protivníkem než Poláci, s nimiž Řecko v zahajovacím duelu mistrovství Evropy remizovalo 1:1. Přesto mistři Evropy z roku 2004 neberou z úterního duelu s Českem nic jiného než výhru.

"Češi mají velmi dobrý tým. Se spoluhráči jsme se shodli, že jsou lepší než Polsko. Zápas s nimi bude určitě hodně těžký," prohlásil záložník Panathinaikosu Atény, který v létě posílí Parmu.

Řekové: Nepodceníme vás

Prý nehrozí, že by Řekové podcenili české hráče po jejich jasné porážce 1:4 s Ruskem. "Rusku to utkání vyšlo výborně. Teď to bude jiný zápas a Češi to budou chtít napravit," dodal Ninis.

Podle brankáře Michalise Sifakise půjde o rozhodující zápas skupiny. "Rusko má díky vysoké výhře velkou výhodu a mělo by postoupit. Takže zbylé tři týmy bojují o jedno místo. Proto z utkání s Českem bereme jen vítězství. Nic jiného nás nezajímá," řekl gólman Arisu Soluň.

Sifakise hodně mrzí zranění stopera Avraama Papadopulose, který kvůli poraněným kolenním vazům do turnaje už nezasáhne. "Je to pro nás velká rána, protože Avraam je pro tým hodně důležitý. Bez něj to bude těžší, ale zvládneme to," míní Sifakis.

Řecké těžké časy

Další brankář Alexandros Tzorvas věří, že se Řekům povede navázat na vydařený druhý poločas s Polskem. "Prvních 35 minut bylo hodně špatných a zranění Avraama možná bylo i trestem za to, jak jsme hráli. Ve druhé půli ale přišlo zlepšení. Ukázali jsme vášeň a touhu po vítězství. Proti Česku to tam musí být od začátku," řekl Tzorvas.

"Lidi v Řecku prožívají těžké časy, ale na národní tým mohli být v poslední době hrdí. Proto chceme, aby na nás mohli být hrdí i po zápase s Českem. Dáme do toho vše, abychom se přiblížili postupu," dodal gólman Palerma.

 

ME ve fotbale 2012 - sledujte zápas Řecko - Česko online.

reklama