Itálie zdolala Irsko a postupuje do čtvrtfinále

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
18. 6. 2012 22:38
Vítěznou branku vstřelil ve 35. minutě Antonio Cassano, druhou trefu přidal v samém závěru Mario Balotelli.
Antonio Cassano střílí vítěznou branku proti Irsku
Antonio Cassano střílí vítěznou branku proti Irsku | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Itálie si nakonec čtvrtfinále mistrovství Evropy přece jen zahrají. Jelikož v utkání Španělska s Chorvatskem se remízová přestřelka nekonala, vlastní výhra nad Irskem 2:0 hráčům z Apeninského poloostrova k postupu stačila.

Irové sice už na účast ve vyřazovacích bojích pomýšlet nemohli, přesto vstoupili do svého posledního duelu na turnaji sympaticky a Italové měli s jejich aktivitou problémy.

Větší aktivita přinesla Italům gól

Jenže, když se neprosadil ani v největší příležitosti Keane, udeřili Italové sami. Před Di Natalem sice dvakrát zachránil St. Ledger, ovšem po rohovém Pirla kopu se už Cassano hlavou nemýlil.

To Italům stačilo. Sice po přestávce ještě několikrát zahrozili, ale časem se soustředili především na bránění cenného vedení. Vážněji Buffona ohrozil snad jen přímý kop Andrewse, ale zkušený gólman míč stihl vyrazit.

Vyloučení a italská pojistka

V závěru na obou stranách výrazně začaly pracovat nervy, což nakonec vyústilo až ve vyloučení Andrewse.

Prandelliho svěřenci ještě přidali v 90. minutě pojistku, o níž se postaral střídající Balotelli.

Mistrovství Evropy ve fotbale - skupina C:

Itálie - Irsko 2:0 (1:0)
Branky: 36. Cassano, 90. Balotelli. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Balzaretti, De Rossi - O'Shea, Andrews, St. Ledger. ČK: 89. Andrews. Diváci: 35.000.

Itálie: Buffon - Abate, Chiellini (57. Bonucci), Barzagli, Balzaretti - Marchisio, De Rossi, Pirlo, Motta - Cassano (62. Diamanti), Di Natale (74. Balotelli). Trenér: Prandelli.

Irsko: Given - O'Shea, St. Ledger, Dunne, Ward - McGeady (65. Long), Whelan, Andrews, Duff - Keane (86. Cox), Doyle (76. Walters). Trenér: Trapattoni.