reklama

Rosický: Poučíme se z chyb a ještě to může být dobré

Tomáš Rosický proti Ignaševičovi s Žirkovem. Neměl šanci. Tomáš Rosický proti Ignaševičovi s Žirkovem. Neměl šanci. autor: Reuters
Rozhovor s kapitánem české reprezentace Tomášem Rosickým

Vratislav - Hodně zakaboněně usedal po sobotním tréninku na stoličku před novináře kapitán české reprezentace Tomáš Rosický. Jeho mužstvo totiž den předtím utrpělo v úvodním zápase Eura od Rusů debakl 1:4 a na tým se snesla velká kritika.

Rosický však chmury rozhání. "Máme vlastně jen bod ztrátu. Je to sice špatné, ale zatím se nic neděje. Začneme znovu a ještě to může být dobré," řekl záložník Arsenalu.

Jak se vám po včerejším debaklu od Rusů spalo?
"Nespalo se nám dobře. Jen tak z hlavy to vymazat nejde. Ale nesmíme se v tom topit, protože máme před sebou další zápas. Musíme se poučit a jít hrát znovu."

Z čeho konkrétně se musíte poučit?
"Především z toho utkání. Proto se i takové zápasy hrajou, aby se z nich mužstvo poučilo a abychom ty chyby příště nedělali. Musíme se na ten zápas pořádně podívat. Hlavně na to, co jsme udělali špatně."

Jak si ten nebývale velký počet chyb vysvětlujete?
"Jak říkám, teď je to pro mě velmi těžké hodnotit. Nejdřív se na ten zápas potřebuju podívat, a pak možná k tomu budeme moci říct víc. Možná to bude znít divně, ale byl to vyrovnaný zápas. Za stavu 2:1 jsme mysleli, že vyrovnáme. Pak se hrálo hodně otevřeně, Rusové nás přečíslovali brejky. Ale to odhodlání na týmu vidět bylo. Oni nás nepřehrávali, ale udolali nás svou zkušeností. My jsme byli naivní."

Nezavinilo ty díry v obraně příliš velké rozestoupení zálohy a obrany?
"To tam samozřejmě taky bylo. Ale kolikrát se stalo, že jsme vůbec nebyli přečíslení. Oni útočili třeba čtyři na šest a stejně se dostali do šance. Pravda, že díry tam taky byly. Ale největší problém ve druhé půli představovalo to, že jsme chodili do strašně zbytečných ztrát. Běhali jsme padesát metrů tam, potom zase zpátky, což nás stálo strašně moc sil."

Rusům pak stačilo držet se v hlubokém bloku...
"V té finální fázi se už musí do toho víc chodit, hrát na riziko a o něco se pokusit."

Do turnaje jste sice vstoupili porážkou, ale naděje pořád žije...
"Tak samozřejmě, normálně stále žijeme. Máme vlastně jen bod ztrátu. Je to sice špatné, ale zatím se nic neděje. Začneme znovu a ještě to může být dobré."

reklama