reklama

Rosický: Že nás všichni považují za outsidera? To jsem strašně rád

Tomáš Rosický Tomáš Rosický autor: Milan Kammermayer
Čeští patří podle odborníků mezi outsidery nadcházejícího evropského šampionátu ve Francii. To je podle kapitána Tomáše Rosického dobře a tým se nálepce vzepře.

Tours (Francie) - Kapitán Tomáš Rosický se s českou fotbalovou reprezentací chystá na start na svém čtvrtém evropském šampionátu v kariéře. Velmi mu vyhovuje pozice outsiderů turnaje a věří, že se národní tým této nálepce vzepře.

"Jsem strašně rád, že nás všichni považují za outsidera. Je to skvělá pozice pro nás. My samozřejmě budeme chtít ukázat, že se všichni mýlili a že to byly chybné názory," řekl Rosický na dnešní tiskové konferenci v Tours, kde se tým chystá před pondělním vstupem do šampionátu.

Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Prohlédněte zde

Reprezentace odstartuje ME v Toulouse soubojem s obhájci tituly Španěly a český kapitán má k jejich hře velmi blízko. "Kvalita jejich fotbalu je obrovská. Španělské finále Ligy mistrů, španělský tým ve finále Evropské ligy. Spolu s anglickou ligou jsou to dvě nejlepší ligy na světě," mínil Rosický.

"Líbí se mi jejich myšlení, jak rychle řeší situace, fantastická technika s balonem. To jsou věci, na které se fotbalový fanoušek rád dívá. Víme, co nás čeká a musíme se s tím vypořádat," prohlásil Rosický.

Během kariéry hrál s několika španělskými spoluhráči a vždy si s nimi na hřišti výborně vyhověl. "Dlouho jsem hrál s Cescem (Fábregasem), se Santim Cazorlou, Nachem Monrealem. Vždy jsme si s těmito kluky dobře rozuměli, protože jsem hráč, který se snaží hrát stejný fotbal jako oni. Jsme na stejné vlně, vždy jsme si vyhověli," podotkl Rosický, který měl v minulosti ze španělské ligy dokonce i nabídku.

Ve španělském týmu má kamarády

Ve španělské reprezentaci má i několik kamarádů a blížící se zápas s nimi rozebíral. "Probírali jsme to hodně dlouho. Hned poté, co jsme byli nalosováni k sobě. Probíhá to průběžně, dá se říct. Jen mě mrzí, že tu nemůže být (kvůli zranění) Santi, aby celý svět viděl, jaký je to fantastický hráč," řekl Rosický, který skončil v Arsenalu.

V 35 letech ho čeká už čtvrté Euro. Zažil šampionát v roce 2000 a bude tak patřit mezi veterány francouzského mistrovství. "Jsem na to dost zvyklý. Už tři roky zpět jsem byl nejstarší hráč Arsenalu, už jsem si uvědomoval, že se to krátí. Už na to jsem pár let zvyklý, že veterán jsem," podotkl Rosický.

Kvůli vleklému zranění nastoupil v této sezoně za první tým Arsenalu jen na 19 minut a před Eurem se ve čtyřech zápasech rozehrával v juniorce londýnského klubu. "Byla to pro mě nejtěžší sezona. Ale už je to pryč a cítím se dobře. Nemůžu říct, že bych si teď fotbal užíval víc než dřív, vždy mě bavil. To je důvod, proč jsem hrál a hraju fotbal. Baví mě to a naplňuje mě to," dodal Rosický, který novinářům odpovídal nejen v češtině, ale i v angličtině a němčině.

reklama