reklama

Rusové si oddechli, o Euro nepřijdou. Není to multisportovní akce, rozhodla WADA

Stadion v Petrohradu bude hostit zápasy Eura podle plánu Stadion v Petrohradu bude hostit zápasy Eura podle plánu autor: Reuters
Světová antidopingová agentura (WADA) potvrdila, že Rusko nepřijde o spolupořadatelství fotbalového mistrovství Evropy v příštím roce.

Komise WADA kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře navrhla potrestat Rusko na čtyři roky mimo jiné i zákazem pořádání velkých sportovních akcí, fotbalového Eura se to ale týkat nemá.

Komise WADA ve svém doporučení uvedla, že pokud je to právně či technicky možné, mělo by Rusko přijít i o organizaci velkých akcí, které už jsou přiděleny. Na "panevropském" šampionátu se ale příští rok odehrají čtyři zápasy včetně čtvrtfinále v Petrohradu podle plánu.

"Euro není velká multisportovní akce nebo mistrovství světa, ale spíše regionální či kontinentální akce v jednom sportu. Takže se ho toto doporučení netýká," uvedl pro agenturu AP mluvčí antidopingové agentury James Fitzgerald. Petrohrad by neměl přijít ani o přidělené finále Ligy mistrů v roce 2021.

Komise WADA navrhla v pondělí potrestat Rusko kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře, které mohly sloužit k odhalení dopingových případů. Součástí čtyřletého trestu má být i zákaz účasti oficiální ruské výpravy na velkých sportovních akcích včetně olympijských her. Výkonný výbor WADA se bude doporučením zabývat 9. prosince.

reklama