reklama

Pamětníci francouzské ostudy z MS 2010 chtějí ve finále definitivně napravit dojem

Patrice Evra patřil před šesti lety ke strůjcům francouzské ostudy na mistrovství světa Patrice Evra patřil před šesti lety ke strůjcům francouzské ostudy na mistrovství světa autor: Reuters
Čtveřice francouzských fotbalistů má stále v živé paměti ostudu z mistrovství světa z roku 2010. Patrice Evra, Bacary Sagna, Hugo Lloris a André-Pierre Gignac byli před šesti lety v kádru, který zorganizoval stávku proti tehdejšímu trenérovi Raymondu Domenechovi. Hlavní organizátorem stávky byl právě Evra.

Paříž - Pro čtveřici francouzských fotbalistů Patrice Evru, Bacaryho Sagnu, Huga Llorise a Andrého-Pierra Gignaca má nedělní finále mistrovství Evropy s Portugalskem o trochu větší význam než pro zbytek týmu. Všichni čtyři doufají, že triumfem dají definitivně zapomenout na ostudné vystoupení na světovém šampionátu v roce 2010.

Domenech v knize: Anelka zabil tým, Ribéry se pořád urážel Domenech v knize: Anelka zabil tým, Ribéry se pořád urážel Čtěte zde

Francie před šesti lety v Jihoafrické republice získala jediný bod a vypadla už v základní skupině. Turnaj navíc poznamenala hráčská stávka, kterou po vyloučení útočníka Nicolase Anelky z kádru za konflikt s trenérem Raymondem Domenechem zorganizoval tehdejší kapitán Evra.

Sagna: Tehdy jsme udělali celosvětovou ostudu

"Na francouzském fotbale se to určitě podepsalo. Je jasné, že jsme udělali několik chyb. Nebylo to vůbec příjemné, protože jsme udělali Francii celosvětovou ostudu," řekl Sagna. "Museli jsme začít úplně od začátku a získat veřejnost zpět na svou stranu," citoval obránce Manchesteru City server goal.com.

Francie na domácím mistrovství Evropy ještě neprohrála, když ve skupině porazila Rumunsko s Albánií a remizovala se Švýcarskem. V play off si poté výběr trenéra Didiera Deschampse poradil postupně s Irskem, Islandem a v semifinále i se světovými šampiony z Německa.

Vítězný polibek. A teď vzhůru do finále, galský kohoute! Vítězný polibek. A teď vzhůru do finále, galský kohoute! Prohlédněte zde

"Myslím, že jsme za těch šest let odvedli spoustu práce, abychom udělali fanouškům radost. Minulost už nevymažeme, ale díváme se dopředu. Chceme ukázat lepší tvář francouzské reprezentace," prohlásil Sagna. "Francouzský fotbal byl v krizi, ale postupně jsme se zvedli. Nebylo to snadné, ale krok po kroku jsme to dokázali," přidal Lloris.

Evrovi chybí úspěch s reprezentací

Francie dál žije svůj sen. Griezmann sestřelil Němce dvěma góly a vyslal domácí do finále Eura Francie dál žije svůj sen. Griezmann sestřelil Němce dvěma góly a vyslal domácí do finále Eura Čtěte zde

"Velkou zásluhu na tom má vedení svazu, hráči i trenéři, protože to byl běh na dlouhou trať. Úspěch si nemůžete koupit, stejně jako zkušenosti," uvedl brankář Tottenhamu. "Teď máme obrovskou možnost zapsat se do historie. V hráčské kariéře takových okamžiků moc nezažijete," dodal.

"Musíme vyhrát. S reprezentací jsem ještě nikdy nic nevyhrál a kdyby se mi to nepovedlo, bral bych to jako velké selhání, černou kaňku na mojí kariéře," řekl Evra. "Jestli vyhrajeme a budeme mistry Evropy, tak se určitě neubráním slzám," prohlásil obránce Juventusu.

reklama