reklama

Schickův gól kandiduje na nejhezčí trefu roku. Soupeři jsou Pogba či Alliho nůžky

Radost Patrika Schicka v zápase Eura proti Skotsku. Radost Patrika Schicka v zápase Eura proti Skotsku. autor: Reuters
Trefa českého fotbalisty Patrika Schicka téměř z poloviny hřiště v utkání proti Skotsku na mistrovství Evropy kandiduje na nejhezčí gól sezony v soutěžích UEFA. Útočník Leverkusenu už zvítězil v oficiální anketě o nejkrásnější branku Eura.

Schick na začátku druhého poločasu v Glasgow vypálil ze vzdálenosti 49,7 metru a dal gól z největší vzdálenosti v historii evropských šampionátů. Jeho přesný pokus zapadl do branky gólmana Davida Marshalla, který se již po předchozím vyběhnutí nestačil vrátit. Český útočník v úvodním zápase skupiny skóroval podruhé a stanovil konečný stav na 2:0.

Nejhezčí gól Eura dal Schick. Anketu vyhrála jeho trefa proti Skotsku Nejhezčí gól Eura dal Schick. Anketu vyhrála jeho trefa proti Skotsku Čtěte zde

Fanoušci na webu UEFA.com mohou do 29. července vybírat z deseti nominovaných gólů. Vedle Schicka jsou ve výběru další dva střelci z Eura - Francouz Paul Pogba za branku Švýcarsku v osmifinále a Ital Lorenzo Insigne díky další výstavní ráně proti Belgii ve čtvrtfinále. Nominován je například i Angličan Dele Alli z Tottenhamu za akrobatické "nůžky" v utkání Evropské ligy s Wolfsbergem.

reklama