reklama

Šéf polského svazu Lato odmítá rezignovat

Polští fotbalisté velká očekávání nesplnili a na Euru skončili už v základní skupině Polští fotbalisté velká očekávání nesplnili a na Euru skončili už v základní skupině autor: Reuters
V pondělí ho k rezignaci vyzvala ministryně sportu Joanna Muchová, která mu připomněla dřívější slib, že z čela svazu odejde, pokud Poláci nepostoupí do vyřazovací části.

Varšava - Předseda Polského fotbalového svazu Grzegorz Lato odmítá po vyřazení národního týmu v základní skupině mistrovství Evropy odstoupit z funkce. V pondělí ho k rezignaci vyzvala ministryně sportu Joanna Muchová, která mu připomněla dřívější slib, že z čela svazu odejde, pokud Poláci nepostoupí do vyřazovací části.

"Nevidím důvod, proč bych měl rezignovat. Já i svaz jsme udělali maximum pro přípravu týmu na Euro," uvedl dnes bývalý polský kanonýr na tiskové konferenci. Nejlepší střelec mistrovství světa v roce 1974 se ohradil i proti opakovaným obviněním z korupce a výtkám, že řídí svaz špatně.

Lato prohlásil, že svaz už začal hledat nového kouče místo Franciszka Smudy, jenž odstoupil po prohře s českou reprezentací 0:1 na závěr skupiny A. "Už máme nějaké zájemce z Evropy i Brazílie. Budeme o tom jednat na zasedání 27. června," řekl šéf polského fotbalu.

reklama