reklama

Ve hře dopředu máme problémy, ví Vrba. A Rosický se musí zlepšit dozadu

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Foto: Reuters
Pavel Vrba považuje především druhou půli zápasu s Koreou (1:2) za poměrně slibnou. I na základě výkonů z druhých poločasů v duelech s Rusy a Korejci pak bude formovat sestavu pro zápas se Španělskem.

Praha - Český tým v nedělní generálce na za týden startující Euro ve Francii nepřesvědčil. Těžko přehrával pohyblivé Korejce, příliš nezvládl první poločas. Ve druhé půli sice kouč Pavel Vrba oživil hru řadou střídání, vyloučení Thea Gebre Selasieho v 60. minutě pak ale oslabilo českou snahu o vyrovnání.

Slušná návštěva 16 490 diváků tak nemohla mít dojem, že příští pondělí proti Španělsku obstojí.

Trenér českého týmu Pavel Vrba nicméně přišel mezi novináře v nezvykle dobré náladě. Zápas pak hodnotil poměrně střízlivě.

"První poločas byl podobný jako v utkání s Ruskem. Komplikovali jsme si hru zdlouhavou rozehrávkou. Soupeř nás dobře presoval, vykrýval prostory. Proč to tak bylo? Je víc důvodů, například pomoc a nabídka na přihrávku od středových hráčů trochu chyběla,“ popsal hlavní problém první půle český kouč.

Sestava se formuje z druhých poločasů

Poslední přípravné zápasy proti Rusku a teď proti Jižní Koreji, především pak druhé poločasy, podle českého trenéra naznačují to, jak by mohla vypadat sestava na úvodní duel týmu na šampionátu proti Španělům.

takže proti Maltě uhrála repre pod trenérem Vrbou jedinou historickou 0... od Ruska dostal Čechíno 1 gól... od Korejců 2... no a od pondělka za týden hrajeme se Španělskem...

Zveřejnil(a) Luděk Mádl - Aktuálně.cz dne 5. červen 2016

"Sestava v základu se hodně rýsuje. Řešíme ještě tak dvě tři neznámé. Druhý poločas i proti Rusku i teď byl lepší. Ti, kteří hráli druhé poločasy, mají větší šanci se dostat do základu,“ naznačil Vrba. Z těchto slov se tak dá vydedukovat například to, že Josefa Šurala a Davida Pavelku, kteří začali v záloze, by měli spíš nahradit Jaroslav Plašil s Jiřím Skalákem. Existuje nicméně i varianta nasazení po dle slov Vrby "polozraněného" Bořka Dočkala.

Rosický musí lépe bránit

Víceméně spokojen je pak trenér s výkony a formou Tomáše Rosického. Ten celou sezonu promarodil a jeho start na Euru byl dlouho nejasný.

"Během deseti dnů odehrál tři utkání. Co se týká kondice a zdraví, je v pořádku. Týmu dodává nadstavbu. Jen ještě musí víc pomáhat dozadu, ale to věřím, že přijde se soutěžními zápasy,“ hodnotil. Největší kvalitou týmu je i podle Vrby nabídka hráčů pro křídelní prostory. "Naopak jestli vidím někde problém tak ve hře dopředu,“ poznamenal ještě.

Po Rosického chybě padl vítězný gól soupeře

"Nebylo to snadné vítězství, museli jsme si ho vypracovat. Hráči se dokázali skvěle zvednout po nepodařeném utkání se Španělskem. Proti Čechům jsme dobře začali zápas. A pohlídali si ho. Jsem spokojen,“ uvedl po utkání kouč Korejců Uli Stielike. Síla Čechů pak podle něj spočívá zejména ve fyzické hře.

V pondělí mají čeští fotbalisté volno. V úterý večer trénink v Praze a ve středu v 11 hodin už odlétají do Francie.

reklama