reklama
20:45 • Kvalifikace o Euro • Baráž
1:2
0:1 1:0 0:1
Severní Irsko - vlajka - Sport 2016
Severní Irsko
Slovensko - vlajka - Sport 2016
Slovensko
  • 87. Škriniar vl.
  • 17. Kucka
  • 110. Ďuriš

Vítejte u online přenosu z utkání baráže o Euro 2021 mezi Severním Irskem a Slovenskem. Utkání se odehraje ve čtvrtek 12. listopadu od 20:45.

Ještě jednou vás vítám u online přenosu z utkání baráže o Euro 2021, kterou dnes odehrají slovenští fotbalisté na půdě Severního Irska. Utkání začne zhruba za půl hodiny.

Severní Irsko se může probojovat na druhé Euro v řadě. V roce 2016 se navíc díky defenzivně propracované taktice a jedinému vítězství v základní skupině dostali až do osmifinále. Při celkovém skóre 2:3 ze čtyř zápasů se však po porážce od Walesu pakovali domů. Kousek pak Severnímu Irsku chyběl také k postupu na Mistrovství světa. Po obsazení třetího místa v české kvalifikační skupině však vypadli ve dvojutkání se Švýcarskem.

Do dnešní barážového utkání se Severní Irsko probojovalo přes třetí místo v základní skupině, kterou ovládla dvojice Německo - Nizozemsko. Přitom Severní Irové začali kvalifikaci čtyřmi vítězstvími v řadě. Posléze však získali už jen bod za domácí remízu s Nizozemskem.

SESTAVA SEVERNÍHO IRSKA

 

Peacock-Farrell - Dallas, Cathcart, Evans, Lewis - McGinn, McNair, Davis, Saville - Magennis, Washington

 

Hazard, McGovern - Ballard, Boyce, Ferguson, Flanagan, Lafferty, McCann, McLaughlin, Smith, Thompson, Whyte

SESTAVA SLOVENSKA

 

Rodák - Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan - Lobotka - Rusnák, Kucka, Hamšík, Mak - Duda

 

Greif, Jakubech - Ďuriš, Greguš, Gyömbér, Hrošovský, Mazáň, Mráz, Pauschek, Suslov, Šafranko, Valjent

Také Slovensko dnes vítězstvím může navázat na účast na Euru 2016. Stejně jako dnešní soupeř se Slováci dokázali prokousat přes základní skupinu a jako nejlepší třetí tým narazil na Německo. Právě včerejší soupeř české reprezentace však Slovensku vystavil ráznou stopku. Výsledkem 0:3 tak Slovensko ukončilo účast na posledním evropském šampionátu. Navíc se pak Slovákům nepodařilo kvalifikovat se na mistrovství světa, když sice skončili druzí, ale právě z druhých týmů byli nejhorší.

V rámci kvalifikace o Euro se Slovensko dostalo do velmi vyrovnané skupiny s Maďarskem a Walesem, kdy bylo výrazně favorizováno jen Chorvatsko. Maďary dokázali Slováci dvakrát porazit, podle očekávání dvakrát nestačili na Chorvaty a ohledně přímého postupu se rozhodovalo s Walesem. Zatímco Wales doma se Slovenskem zvítězil, tehdy ještě Hapalovi svěřenci na domácí půdě Wales porazit neodkázali. Získali tak o bod méně a museli do baráže.

V rámci baráže o postup se Severní Irsko nejdříve utkalo s Bosnou, když nebylo statisticky lepší, ale na úvodní branku Bosny dokázalo odpovědět a po penaltách zvítězilo. Slovensko muselo taky dojít až k penaltám, když uhrálo bezgólovou remízu s Irskem a poté lépe zvládlo rozstřel.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Hubočan chyboval v rozehrávce a Paddy McNair se okamžitě dostal na útočnou polovinu. Zprava přišel příliš dlouhý centr.

2.

Slovensko kombinuje poblíž středové čáry. Zatím bez výraznějšího postupu vpřed.

3.

První slibná příležitost. Za obranu Slovenska si zabíhal Washintgon, ale toho do ofsajdu skvěle vystavil Šatka.

5.

Lobotka míč dobře vyvezl do středu hřiště, kde první dotek nezvládl Duda.

6.

Nepřesnosti na obou stranách. Rozehrávat budou slovenští fotbalisté.

7.

Škriniar poslal fantastický centr až na Kucku. Následná kombinace s Rusnákem nebyla povedená a navíc Rusnák fauloval.

8.

Dlouhý centr si v pokutovém území našel McNair, nicméně míč se pak stal kořistí Marka Rodáka.

9.

Individuálně to zkusil Rusnák. Po dalším přenesení hry na pravou stranu se před slovenský hráčem otevřel prostor, ale střela Alberta Rusnáka letěla nad.

11.

Lewis se pokusil o centr z levé strany. Jenže slovenští fotbalisté si jej dobře pohlídali a navíc Lewis nepřihrál ideálně.

12.

Opět milimetrově přesné přenesení hry od Škriniara. Hra se sice rychle vrátila zpět na polovinu Slovenska, ale u míče je znovu defenzíva hostů.

reklama