reklama

Siegl: Polští fanoušci si s našimi měnili dresy. Nádhera!

Vítězství a postup slavili po zápase Češi. Ale Poláci nesli neúspěch statečně Vítězství a postup slavili po zápase Češi. Ale Poláci nesli neúspěch statečně autor: Reuters
Bývalého útočníka Sparty okouzlila atmosféra zápasu Česko-Polsko

Aktuálně.cz vám přináší pohledy expertů na fotbalové Euro. Dnes postřehy HORSTA SIEGLA, jednoho z největších kanonýrů české historie, žijící legendy Sparty.

Na zápas českého týmu s Poláky jsem se byl podívat osobně, prožívali jsme to v hledišti - a ještě než se dostanu k zápasu samotnému, tak musím říct, že to, co se dělo na stadionu ve Vratislavi a kolem něj, to pro mě byl skutečně nevídaný zážitek. Tohle Euro je totiž opravdu paráda.

Už jsem s fotbalem zažil leccos, ale polští fanoušci naprosto předčili veškerá má očekávání. Po celou dobu se chovali neuvěřitelně mile, pohostinně a pozitivně. A dokonce i po utkání, které jejich kluci prohráli, si s našimi příznivci vyměňovali dresy! To jsem opravdu zatím nikdy neviděl a měl jsem z toho vážně skvělý pocit.

Škoda, že Poláci nepostoupili spolu s námi

Je velká škoda, že Poláci vypadli, nejlepší by bylo, kdyby z téhle skupiny mohli jít dál oni s námi. Bohužel, v zápase s Rusy byli lepší, měli jim dát víc než jeden gól, remíza z toho utkání jim nakonec nestačila.

Oni tedy, upřímně řečeno, mohli vyhrát i nad Českem, protože na začátku měli docela velkou převahu, ale netrefovali bránu, v tom měl český tým štěstí.

Ale pak naši kluci převzali iniciativu a ten zápas si k vítězství dovedli. Mužstvo táhnou Jiráček s Pilařem. Jak jim to přijde na nohu, tak střílejí góly, to je skvělé. Na to, že Pilař hrál proti té polské pravé straně, která tvrdí muziku v mistrovském Dortmundu - a vodil si je tam, jak chtěl - tak myslím, že se ve Wolfsburgu mají na co těšit, to pro ně bude velká posila.

Moc se mi herně líbil i Tomáš Hübschman. Perfektně plnil taktické pokyny, vyzařovala z něj jistota.

Baroš se na hřišti pral

Moc pomohlo, že tentokrát zahrál dobře Milan Baroš. Oproti těm předchozím zápasům se co do výkonu zlepšil a bylo to znát.

Přihrál na gól, další měl skoro na noze, ale bohužel balon nezpracoval. Pak mu ještě jednou zdvihli, asi chybně, ofsajd, když šel sám na bránu.

Milan se na hřišti v dobrém slova smyslu pral, z těch tří zápasů byl tenhle z jeho strany určitě nejlepší. A i lidi to ocenili, když střídal, zněl z tribun potlesk. Tak snad už ta averze fanoušků na jeho osobu vyprchá, jak říkám, tentokrát se s tím popral na výbornou.

Kolář? Nahrazovat génia je složité

Čekalo se, jak Dan Kolář nahradí zraněného Tomáše Rosického, což určitě není jednoduchá věc. V první půli se s tím trochu potýkal a hledal se, ale pak už fungoval celkem spolehlivě. Ono srovnávat někoho s Rosického genialitou je opravdu nevděčná věc.

Uvidíme, koho dostaneme do čtvrtfinále, teď už si nevybereme, v té skupině B jsou samé velmi dobré týmy. Ale já doufám, že Češi ještě poslední slovo na turnaji neřekli.

reklama