reklama

Šíp: Výhru jim přeju. Já nejsem nepřítel českého fotbalu

Karel Šíp fandí fotbalu léta. V Ďolíčku se na tribuně potkával i s Petrem Jandou ze skupiny Olympic Karel Šíp fandí fotbalu léta. V Ďolíčku se na tribuně potkával i s Petrem Jandou ze skupiny Olympic autor: Ondřej Besperát
Šípova kritická slova po zápase s Řecky zdvihla bouřku. Už ji nechce přiživovat

Praha - Vždyť to ještě máte v čerstvé paměti: nejcitovanější osobou po úvodním debaklu českého týmu od Ruska (1:4) nebyl trenér Bílek ani kapitán Rosický, ale bavič a moderátor Karel Šíp.

Český tým po jeho prvním vystoupení na Euru zasypal zdrcující kritikou a doporučoval šest změn v sestavě.

Deník Aktuálně.cz zajímalo, jak se Karlu Šípovi líbil druhý český zápas s Řeckem (2:1). "Vyhráli, mají tři body, já jim to přeju. Ale už se o fotbale radši moc bavit nechci. Ono to pak skoro vypadalo, že jsem nepřítel českého fotbalu číslo jedna, a to tedy nechci, protože to tak rozhodně není," říká Šíp.

Co vlastně po porážce od Rusů řekl?

"Reprezentace hraje bezpohlavní impotentní fotbal. Buď trenér okamžitě udělá šest změn v sestavě, nebo takové facky dostaneme na šampionátu ještě dvě," rozvyprávěl se tehdy Šíp ve studiu České televize, kam byl pozvaný jako host.

Zápas s Řeckem? Viděl jen kousek

Nit suchou nenechal ani na Milanu Barošovi. "On v nároďáku už dva roky nic nezahrál. Přesto je chráněný, nikdo ho nesmí kritizovat."

Navzdory Šípově radě trenér Bílek v sestavě oproti prvnímu mači změnil jen dvě jména. Vypadli Hubník s Rezkem a naskočili Šípem doporučovaný Hübschman a také Limberský. A tým porazil Řeky 2:1.

"Já jsem teď pracovně na Slovensku, máme tady sérii vystoupení, a tak jsem z toho fotbalu bohužel viděl jen část první půle, takže to opravdu hodnotit nemůžu, viděl jsem vážně jen kousek," říká Šíp.

A i kdyby zápas viděl celý, už by ho nijak obšírněji komentovat nechtěl. "Nenapadlo mě, co se z toho strhne, že budu skoro vypadat jako největší nepřítel českého fotbalu. Že se bude řešit, jak se to dotklo trenéra nebo hráčů...." říká Šíp.

Nechtěl spouštět žádnou kampaň

"Já jsem odpověděl na otázky, které mi položili. Myslím, že se mnou 99 procent fanoušků souhlasilo. Ale rozhodně jsem neměl v úmyslu spouštět nějakou negativní kampaň," dodává. "Ovšem ono se to pak po internetu rozjelo jako vlna."

Karel Šíp je ve fotbalovém prostředí po léta známý jako fanoušek pražských Bohemians. V minulosti také několikrát moderoval vyhlášení Fotbalisty roku.

reklama