reklama

Škodovo angažmá v Číně nejspíš padá, zato Latka obranu Slavie opouští

Na Čínu může Milan Škoda podle všeho zapomenout Na Čínu může Milan Škoda podle všeho zapomenout autor: Milan Kammermayer
Jednání o přestupu fotbalového reprezentanta Milana Škody do Číny se patrně před uzavřením tamního transferního okna nepodaří zfinalizovat.

Praha - Jednání o přestupu slávisty Milana Škody do čínské ligy se nakonec táhla tak dlouho, že se podle všeho nikam nedotáhnou.

"Milan Škoda je hráčem Slavie a předpokládám, že s týmem poletí i ke čtvrtečnímu utkání předkola Evropské ligy v Tallinnu," říká Jiří Vrba, mluvčí červenobílých.

Slavii naopak opustí dosavadní kapitán Martin Latka, klub se s ním domluvil na předčasném ukončení smlouvy. Hráč už se s týmem neúčastnil letní přípravy, nyní si může volně hledat angažmá.

Zpět ke Škodovi. Ten měl k zahraničnímu přestupu nakročeno už v zimě, odchod do tureckého Sivassporu mu ale šéfové Slavie, tehdy ještě ve složení Jiří Šimáně + Jaroslav Tvrdík, rozmluvili.

Jarní útok na poháry se nakonec vydařil, reprezentant Škoda si zahrál i na fotbalovém Euru a všechno směřovalo k tomu, že dostane slíbenou příležitost odejít ve 30 letech na lukrativní angažmá do čínské ligy.

Ve hře byly údajně dvě varianty, tedy hned dva čínské kluby. Jak to ale vypadá, k dohodě nejspíš nakonec nedojde ani s jedním z nich. Slavia, reprezentovaná při jednáních Jaroslavem Tvrdíkem, šponovala cenu tak dlouho, až nakonec připravené smlouvy podle všeho spadly pod stůl.

Budou se hledat jiné varianty

Zdroje se shodnou na tom, že rozčarování z nulového výsledku jednání je všeobecné. Zcela definitivně prý jednání ještě pohřbena nejsou, Tvrdík se vyskytuje v Číně a pokračuje v nich, ale letní přestupní okno do čínské ligy se zavírá už 15. července. A současný stav věcí nenasvědčuje tomu, že by ještě reálně mohlo dojít k obratu.

I když padne Čína, Škodova ambice odejít na zahraniční angažmá podle všeho nezmizí. A začnou se hledat jiné než čínské varianty.

Nejpohlednější fanynky Eura: slaví Portugalky, nejodvážnější však byly Polky a Albánky Nejpohlednější fanynky Eura: slaví Portugalky, nejodvážnější však byly Polky a Albánky Prohlédněte zde
reklama